SadeKadınlar – Moda

Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

Dolgun dudaklar kadınlar arasında hoşluğun bir parçası olarak kabul edilir. Daha genç ve ilgi çekici bir görünüme kavuşmakta etkili olan dudaklara, evde yapılabilecek dudak bakımı, teknikleri ve değişik makyaj hileleri ile sahip olmak mümkün.

Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

dudak görünümü için kullanılan ruj ve dudak kalemlerinin açık tonlarda olmasına dikkat edin. Açık tonlu ruj ve dudak kalemleri her zaman daha dolgun bir dudak görünümü sağlar.
Eğer hem koyu renk ruj kullanıp hem de dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudağınızın orta bölgesine parlaklık katmak için daha açık renk tonda bir ruj uygulamalısınız.
Kullanacağınız dudak kalemi ile dudak renginizin aynı olması ve ruj sürmeden önce dudaklara fondoten veya kapatıcı uygulanması dudakların daha dolgungörünmesini sağlayacaktır.
Dudaklarda tonlamaların ortadan kenarlara koyulaşması daha dolgun bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu nedenle dudak kenarlarına koyu renk dudak kalemi uygulanması gerekir.
Makyaj hileleri dışında evde yapabileceğiniz kolay programlar ile daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Nemli ve pürüzsüz dudaklar her zaman olmasından daha dolgun görünüler. Bunun için dudaklarınızı her gün temiz ve yumUşak bir diş fırçası ile masaj yaparak fırçalamalısınız.
Dudaklarınızın nem dengesini koruması için nemlendirici krem ve doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Tarçın, nane ve acı biber yağları dudak dolgunlaştırmada en etkili doğal yağlardır. Bu yağları düzenli bir biçimde dudaklarınıza uyguladığınızda daha dolgun bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz.
Daha dolgun dudaklara sahip olmak için dudak egzersizinden faydalanabilirsiniz. Bunun için a, o, u, e harflerini hızlı biçimde söyleyip derin bir nefes alarak yanaklarınızı şişirin ve sonra yavaşça nefesinizi dışarı verin. Bu egzersizi ilk 1 ayda 10 kere sonraki aylarda 20 kere olarak arttırarak devam edebilir ve haftada 3 gün uygulayabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ