SadeKadınlar – Moda

Dolgun Dudaklar İçin Makyaj Hileleri ve Dudak Egzersizleri

Dolgun Dudaklar İçin Makyaj Hileleri ve Dudak Egzersizleri

Dolgun dudaklar için evde yapılabilecek dolgun dudak egzersizleri ve farklı makyaj hileleri ile sahip olmak mümkün.

Dolgun dudak’lar kadınlar arasında hoşluğun bir parçası olarak kabul edilir. Daha genç ve ilgi çekici bir görünüme kavuşmakta etkili olan dolgun dudak nasıl olur? gelin birlikte uygulayalım…

Dolgun Dudaklar İçin ne Yapılmalı ? İşte Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

  • Dolgun dudak makyajı için dudak kullanılan ruj ve dudak kalemlerinin açık tonlarda olmasına dikkat edin. Açık tonlu ruj ve dudak kalemleri her zaman daha dolgun bir dudak görünümü sağlar.
  • Eğer hem koyu renk ruj kullanıp hem de dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudağınızın orta bölgesine parlaklık katmak için daha açık renk tonda bir ruj uygulamalısınız.
  • Kullanacağınız dudak kalemi ile dudak renginizin aynı olması ve ruj sürmeden önce dudaklara fondöten veya kapatıcı uygulanması dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.
  • Dudaklarda tonlamaların ortadan kenarlara koyulaşması daha dolgun bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu nedenle dudak kenarlarına koyu renk dudak kalemi uygulanması gerekir.

Makyaj hileleri dışında evde yapabileceğiniz kolay programlar ile daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

  • Nemli ve pürüzsüz dudaklar her zaman olduğundan daha dolgun görünüler. Bunun için dudaklarınızı her gün temiz ve yumuşak bir diş fırçası ile masaj yaparak fırçalamalısınız.
  • Dudaklarınızın nem dengesini koruması için nemlendirici krem ve doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Tarçın, nane ve acı biber yağları dudak dolgunlaştırmada en etkili doğal yağlardır. Bu yağları düzenli bir biçimde dudaklarınıza uyguladığınızda daha dolgun bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz.

Dolgun Dudak Egzersizleri

Daha dolgun dudaklara sahip olmak için dudak egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için a, o, u, e harflerini hızlı biçimde söyleyip derin bir nefes alarak yanaklarınızı şişirin ve sonra yavaşça nefesinizi dışarı verin. Bu egzersizi ilk 1 ayda 10 kere sonraki aylarda 20 kere olarak arttırarak devam edebilir ve haftada 3 gün uygulayabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ