SadeKadınlar – Moda

Doğum Sonrası Estetiği: Kombine Annelik Estetiği

Çoklu doğumlar sonrası kadınların vücutlarında oluşan bozulmalara kombine cerrahi çözümler sunan “annelik estetiği”nin estetik cerrahide yeni bir yaklaşım getirdiğini söyleyen Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın, doğum sonrası vücut değişimlerinin kadınların psikolojisini de etkilediğini ve bu kombine ameliyatlarla kadınların özgüvenini geri kazandığını belirtti.

Doğum Sonrası Estetiği: Kombine Annelik Estetiği

Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrasında vücutlarında olan deformasyonları gidermek için plastik cerrahide Annelik estetiği popüler hale geldi. Bu toplu estetik cerrahi tekniği ile kadınlar artık doğum öncesi o fit vücutlarına daha hızlı bir şekilde kavuşabilecek.

Özellikle çoklu doğum yapan kadınlar vücutlarındaki değişimi cerrahi müdahale olmadan toparlamakta zorluk çekiyor. Pek çok cerrahi tekniği bir arada barındıran annelik estetiği ile hamilelik sonrası oluşan çatlaklar, meme organında oluşan sarkmalar ya da sönmeler ile karın ile uyluk bölgesinde oluşan dirençli yağ birikimleri ve düzensizliklerinin maksimum derecede düzeltilmesi amaçlanır.

Estetik cerrahide yeni yaklaşım: Annelik estetiği

Annelik estetiği ile hangi ameliyatlar yapılıyor?

Annelik estetiği ile meme dikleştirme ve biçim verme, Vaser liposuction ile verilemeyen kilo ve yağların alınması, kol germe, karın germe, popo estetiği ve doğum izlerinin ortadan kaldırılması ameliyatları yapılıyor. Bu toplu ameliyatlar iki veya üç seansta yapılabildiği gibi hastanın ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre tek seansta da yapılabilmektedir. Farklı seanslarda yapılması halinde hastanın iki ameliyat arasında üç ay kadar beklenmesi makul olmakta. Bununla beraber de ameliyat sonrası oluşan izler, genelde ilk üç-dört haftalarda kızarık ve belirgin olarak gözükse de, bir kaç ay içeresinde giderek soluklaşır ve daha açık bir renk alır. Genellikle bu dönemde hastanın yara iyileşme davranışına göre ek deri yüzeyine uygulanan tedaviler tavsiye edilebilmektedir.

Doğum sonrası vücutlarındaki değişikler kadınların özgüven zedelenmesi ve ruhsal çalkantılara neden olabiliyor. Hastanın genel sağlık bilgileri ışığında toplu olarak cerrahi girişimlerin çekme vektörleri de dikkate alınarak da planlanır. Örneğin olağan ise, meme asma ameliyatını kol asma ameliyatı ile birleştirmeye özen gösterir ve olabiliyorsa karın germeyi diğer bir seansta yapılmasını tavsiye eder çünkü meme ve kol asma vektörü yukarıya doğru yapılırken karın germe vektörü aşağı doğru yapılmaktadır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ