İnce Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır?

İnce Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır?

Kaş nasıl kalınlaşır? Hızlı kaş çıkartma, gürleştirme yada kaş dökülmesine karşı doğal çözüm yöntemleri mi arıyorsunuz? Birkaç hafta içerisinde kaşlarınızda fark edilecek derecede bir gürleşme görmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu Doğal Kaş Kalınlaştırma yöntemlerine mutlaka bakmalısınız…

Tatlı badem yağı ile Kaş Kalınlaştırma

Tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerinizin daha gür gözükmesi için harika bir yöntem. Boş bir rimel kutusuna damlatacağınız bir iki damla tatlı badem yağı ile gece yatarken kaşlarınızı tararsanız etkisini kısa zamanda göreceksiniz.

Yumurta sarısı ile kaş kalınlaştırma

Tıpkı saçlarda olduğu gibi kaşlarda da bulunan keratin, yumurtanın içerdiği yüksek protein ile besleniyor ve bu da kaşların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. Yumurta sarısını kaşınıza bir kulak pamuğu ile sürüp en fazla 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.Kalın Kaş Modelleri ve Kaş Şekilleri

Hint yağı ile kaş kalınlaştırma

Hint yağı, zengin besin değerleri sayesinde kıl köklerini besleyerek hızla uzamasını sağlar. Hint yağını kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Hint yağını günde bir defa kaşlarınıza uygulayın ve ardından kaşlarınıza birkaç dakika boyunca masaj yapın ve en az yarım saat olmak üzere kaşlarınızda bekletin.

Aloe vera  ile kaş kalınlaştırma

Güzelliğin vazgeçilmez malzemelerinden biri. aloe vera kaşlarınızın köklerini güçlendirecek ve daha hızlı uzamasını sağlamakla kalmayıp, cildinizi de yumuşatacak. Aloe vera suyunu günde bir defa uygulayarak kaşlarınızın kısa sürede artmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda aloe vera suyu yardımıyla kaşlarınız daha parlak olacak.

Soğan ile kaş kalınlaştırma

Birçok kişinin evinden eksik olmayan soğan kaşlarımız için de bulunmaz nimetlerden biri. İçerdiği yüksek kükürt oranıyla kaş yapımını uyaran soğanı ezin ve suyunu bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. En az birkaç saat boyunca yüzünüzü yıkamayın.

kaş kalınlaştırma vazelin

Birkaç hafta içerisinde kaşlarınızda fark edebileceğiniz bir değişiklik görmek istiyorsanız kaşlarınıza günde birkaç defa vazelin uygulayın. Vazelini bitmiş bir maskaranızın fırçasıyla kaşlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Kaş Modelleri ve Kaş Şekilleri

Doğal yağları kullanmadan önce herhangi bir alerjik etkiye karşı lütfen doktorunuza danışın.

Kaş ve Kirpikleriniz Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm

Malzemeler:
* 3 çorba kaşığı bal
* 5 ml lavanta yağı
* 10 ml kuşburnu yağı

Yağlar bir cam şişede karıştırıldıktan sonra 7 gün boyunca günde bir kere fırça yardımıyla kaş ve kirpiklere sürülür.

Doğal Kaş Kalınlaştırma ve Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Kaşlarımız bu kadar kalınlaşıp gürleştikten sonra bir de Kaş alma Yöntemlerine göz atalım isterseniz;

İp ile Kaş Alma

Kaşları şekillendirmek için kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Özellikle bir kaç alıştırma yaptıktan sonra evde kolayca hem kaşlarınızı hem de bıyıklarınızı kendiniz alabilirsiniz. İp ile kaş almak için 3-4 karış uzunluğunda ince bir dikiş ipine ihtiyacınız oluyor. İpi ortadan döndürerek ikiye katlıyoruz. İşaret ve baş parmaklarımıza geçirip, ipin kıvrılan yerlerine tüyleri sıkıştırarak alıyoruz aslında.

Ağda ile Kaş Alma

Sıcak ağda, alınacak tüylerin olduğu bölgeye sürülür ve şerit şeklinde kesilen ağda bandı üstüne iyice yapıştırılır. Şerit tek bir hareketle ve hızlıca çekildiğinde bölgedeki tüm tüyler de alınmış olur.

Cımbız ile Kaş Alma

Metal cımbız yardımıyla tüyler tek tek köklerinden çekilir.

Lazer ile Kaş Alma

Özellikle iki kaş arasındaki tüyler ile, kaşların üstündeki tüyler yüze özel kullanılabilen lazer ile alınır.En fazla bir kaç uygulamadan sonra tüylerden kalıcı olarak kurtulduğunuz için diğer yöntemlerdeki gibi tekrar tekrar uğraşmanıza gerek yoktur.

Uzman kişiler tarafından, uygun lazer cihazı kullanılması gerektiği gibi sadece kaşların arasına ve üstüne uygulanır (lazerin göze zarar verebilmesi ihtimali sebebiyle) Ayrıca diğer yöntemlere göre daha pahalı ama elbette kalıcıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ