Sarı Dişler Tekrar Nasıl Beyazlatılır?

Sarı Dişler Tekrar Nasıl Beyazlatılır?

Dişlerimiz neden sararır? Sararan dişlerim için neler yapabilirim? Çay, kahve veya sigara gibi dış etkenlerden dolayı sararan dişler kötü bir görüntü verir. Rahat rahat gülebilmek için dişlerimizin sağlığı kadar beyaz görünmesi de çok önemlidir.

Evde diş beyazlatma yöntemleri uygulanabileceği gibi en fazla tercih edileni dişçiye gidip beyazlatma uygulaması yapmaktır, ancak bu yöntem dişlerimizin zaman içinde incelmesine ve güç kaybetmesine sebep olmaktadır.

Bu yüzden dişlerimizin beyazlığını korumak en önemlisidir, fakat beyazlatmak gerektiğinde evde de doğal yollarla yapamayacağınız anlamına gelmez. Dişlerimiz gün içerisinde yediklerimizden dolayı beyazlığını kaybeder. Özellikle sigara, çay, kahve gibi içecekler dişlerimizin daha süratli sararmasını sağlamaktadır.

Sararan Dişleri Beyazlatmanın Yolları Nelerdir?

Peki Evde Dişleri Beyazlatmanın Yolları Nelerdir?

Diş beyazlığı diş bakımını aksatmadan yaparak sağlanır. Her gün iki kez fırçalanan dişler daha geç sararırlar. Fakat buna rağmen sararan dişleri beyazlatmak içinse başta kabartma tozu olmak üzere sodyum bikarbonat ve hidrojen peroksit gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

1- Kabartma Tozu İle Diş Beyazlatma;
Kabartma tozunu diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalamak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Kabartma tozunun tadından dolayı bunu yapamazsanız kabartma tozunu bal ya da toz şekere karıştırarak da fırçalama yapabilirsiniz. Kabartma tozu bünyesindeki maddelerden dolayı dişlerinizde hızlı bir beyazlatma sağlayacaktır.

2- Sodyum Bikarbonat İle Diş Beyazlatma;
Sodyum bikarbonat ile dişlerinizi beyazlatmak için; sodyum bikarbonatı bir çay bardağına koyup diş fırçanızı içine sokarak dişlerinizi fırçalamanız gereklidir. Bu tekniği biraz daha güçlendirmek isterseniz içine bir kaç damla elma sirkesi de ekleyebilirsiniz.

3- Hidrojen Peroksit İle Diş Beyazlatma;

Hidrojen peroksit tekniği ile diş beyazlatmak için; bir kaşık sodyum bikarbonat bir kaşık hidrojen ve iki kaşık içme suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı ağzınıza doldurarak çalkalamak suretiyle ağzınızda biraz bekletin sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı güzelce durulayın dişlerinizdeki beyazladığını hemen fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. BÜŞRA DİLEKÇİ dedi ki:

    teşekür ederim bilginiz için artık dişlerin sarı kalmaması lazım

  2. BÜŞRA DİLEKÇİ dedi ki:

    TEŞEKÜR EDERİM BİLGİNİZ İÇİN ARTIK DİŞLERİN SARI KALMAMASI LAZIM

BİR YORUM YAZ