SadeKadınlar – Moda

Sararan Dişleri Beyazlatmak İçin Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sararan Dişleri Beyazlatmak İçin Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri: Dişlerimiz dış görünüşümüzün en önemli faktörlerinden biridir. Dişlerimizin sağlığı kadar beyaz görünmesi de çok önemlidir. Diş beyazlatmanın yoları arasında en fazla tercih edileni dişçiye gidip beyazlatma uygulaması yapmaktır ancak bu yöntem dişlerimizin zaman içinde incelmesine ve güç kaybetmesine sebeb olmaktadır. Bu yüzden dişlerimizin beyazlığını korumak en önemlisidir, fakat beyazlatmak gerektiğinde evde de doğal yollarla yapamayacağınız anlamına gelmez. Dişlerimiz gün işçerisinde yediklerimizden dolayı beyazlığını kaybeder. Özellikle sigara, çay, kahve gibi içecekerl dişlerimizin daha süratli sararmasını sağlamaktadır.

Peki evde dişlerimizi nasıl beyazlatabiliriz ?

Diş beyazlığı diş bakımını aksatmadan yaparak sağlanır. Her gün iki kez fırçalanan dişler daha geç sararırlar. Fakat buna rağmen sararan dişleri beyazlatmak içinse başta kabartma tozu olmak üzere sodyum bikarbonat ve hidrojen peroksit gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

1- Kabartma Tozu İle Diş Beyazlatma;
Kabartma tozunu diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalamak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Kabartma tozunun tadından dolayı bunu yapamazsanız kabartma tozunu bal ya da toz şekere karıştırarak da fırçalama yapabilirsiniz. Kabartma tozu bünyesindeki maddelerden dolaı dişlerinizde hızlı bir beyazlatma sağlayacaktır.

2- Sodyum Bikarbonat İle Diş Beyazlatma;
Sodyum bikarbonat ile dişlerinizi beyazlatmak için; sodyum bikarbonatı bir çay bardağına koyup diş fırçanızı içine sokarak dişlerinizi fırçalamanız gereklidir. Bu tekniği biraz daha güçlendirmek isterseniz içine bir kaç damla elma sirkesi de ekleyebilirsiniz.

3- Hidrojen Peroksit İle Diş Beyazlatma;

Hidrojen peroksit tekniği ile diş beyazlatmak için; bir kaşık sodyum bikarbonat bir kaşık hidrojen ve iki kaşık içme suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı ağzınıza doldurarak çalkalamak suretiyle ağzınızda biraz bekletin sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı güzelce durulayın dişlerinizdeki beyazladığını hemen fark edeceksiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. BÜŞRA DİLEKÇİ dedi ki:

    teşekür ederim bilginiz için artık dişlerin sarı kalmaması lazım

  2. BÜŞRA DİLEKÇİ dedi ki:

    TEŞEKÜR EDERİM BİLGİNİZ İÇİN ARTIK DİŞLERİN SARI KALMAMASI LAZIM

BİR YORUM YAZ