Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Ağrı ve Apseyi Geçiren Tarifler

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Ağrı ve Apseyi Geçiren Tarifler

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısından ve Diş Apsesinden Sizi Kurtaracak Ev Yapımı Tarifler

Diş ağrısına ne iyi gelir? Dişimizde ağrı olduğu zaman aklımıza gelen ilk soru budur. Dişte meydana gelen apse ilerleyen zamanlarda diş ağrısına, diş çürüklerine hatta çoğu zaman diş kaybına bile neden olmaktadır. Diş ve ağız sağlığı açısından çok önemli olan bu durumu ilerlemeden evde bulunan malzemeler ile tedavi edebilirsiniz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Diş Ağrısı ve Apsesini Geçiren Ev Yapımı Tarifler

Diş apsesi kırık dişlerde veya çürümeye başlamış dişlerde meydana gelen can sıkıcı bir durumdur. Diş etlerinde ortaya çıkan diş apsesi çoğu zaman diş ağrılarının en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Ciddi sorunları da beraberinde getiren ilerleyen zamanlarda diş kaybına sebep olan bu durumu ev yapımı tariflerle çözebilirsiniz.

  Diş Ağrısı ve Diş Apsesinden Kısa Zamanda Kurtulmanıza Yardımcı Olacak Ev Yapımı Tarifler

Tuz ve Karabiber Tarifi

Bir kabın içerisine eşit miktarda tuz ve karabiberi koyun. Her biri için bir çay kaşığı kullanın. İçine yeterli düzeyde su koyarak karışımın macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu karışımı 15 dakika boyunca bekletin. 15 dakika sonra ağzınızı ılık su ile çalkalayın. Karabiberle karıştırılan tuz, diş ağrısı tedavisinde özellikle son derece hassas dişlerde en etkili ve en hızlı ev yapımı tariflerden birisidir.

Zeytinyağ ve Karanfil Yağı Tarifi

Bir kabın içerisinde 1 çorba kaşığı zeytinyağına 4 -5 damla karanfil yağı ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın.Bir pamuğu top haline getirin.
Top haline getirmiş olduğunuz pamuğu yağın içerisine batırın. 30 dakika boyunca pamuğu dişinizin üzerinde bekleterek ağzınızı çalkalayın.

Soğan Tarifi

Bir parça soğanı kesin. Soğanın içerisindeki yağın diş ağrısını ve apsesini hızlı bir şekilde geçirmek için 10 dk boyunca soğanı ağrıyan dişinizin üzerinde çiğneyin.  Sonuç elde etmek istiyorsanız günde 2 defa bu işlemi tekrarlayın.

Buz Sıkıştırma Tarifi

Temiz bir pamuklu bezin içine biraz buz küpü yerleştirin. Diş ağrısı olan bölgeye dıştan yerleştirin 15 dk boyunca ağrı olan kısma uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ