Ter Kokusu Nasıl Geçer?

Ter Kokusu Nasıl Geçer?

Detoks tarifleri ile ter kokusundan kurtulun. Bu detoks tarifleri internet üzerinden  kolayca temin edebileceğiniz malzemelerden oluşan bir tarif.

Yoğun tempoda çalışanlar, spor yapanlar, koşuşturma içerisinde olanlar diğer bir deyişle sürekli hareket halinde olanlar koltuk altı kokusunun ne kadar rahatsız edici bir durum olduğunu çok iyi bilir. Koltukaltınız mis gibi koksun diye sizin için internette kolayca bulabileceğiniz ürünlerle evde yapabileceğiniz bir tarif hazırladık.

Detoks Tarifleri İle Koltukaltınız Mis Gibi Koksun!

Koltukaltı kokusu neden olur? 

Vücut ısımız yükseldiğinde hipotalamus bir termostat görevi görerek vücudun ısı kaybetmesi için vücuda terleme emri verir. Aslında ter bezleri tuz ve sudan oluşan bir sıvı üretir ve genelde bu sıvı kokusuz olur.

Ancak koltukaltı gibi bölgelerde cilt üzerinde bulunan bakteriler ter ile beslenir ve bu kötü kokunun temel kaynakları aslında bu bakterilerdir. Peki koltukaltı terlemeyi nasıl önleyebiliriz.

Koltukaltı Detoksu Nasıl Yapılır?

Bir çok deodorant ve antiperspirant aslında sağlığınız açısından size uygun değil. Bu nedenle vücudunuzu toksinlerden arındırdığınız gibi koltukaltı bölgenizin de zaman zaman detoksa ihtiyacı var.

Detoks uyguladıktan kimyasal içerikli geleneksel deodorantlar yerine doğal alternatifler kullanmaya devam ederseniz daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Koltukaltı detoksu için gerekli malzemeler

1 çorba kaşığı bentonit kili

2 çay kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı

Kili ve elma sirkesini karıştıralım. Daha sonra koltukaltınıza sürüp 5- 15 dk kadar bekletelim. Önce küçük bir deneme yapalım. Eğer aşırı yanma, kaşınma hissi varsa hemen su ile güzelce yıkayalım ve bu karışımı vücudumuza tekrar uygulamayalım

. Bu detoksu ilk defa yapacaksanız 5 dakika kadar bekletme süresi ilk sefer için yeterli gelecektir. Bekleme süresinin sonunda koltukaltınızı duşa girerek ya da ıslak bir bez ile temizleyebilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kez yapmak uygundur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ