SadeKadınlar – Moda

Ciltteki Ton Farklılıkları İçin Maske

Ciltteki ton farklılıkları için ne yapmalı? İşte ton farklılıkları için maske tarifleri…

Ciltteki Ton Farklılıkları İçin Maske

 

Ciltteki Ton Farklılıkları İçin Maskeler

Şimdi Ciltteki ton farklılıkları nasıl giderilir? Ciltteki ton farklılıkları için maske nasıl yapılır? gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız. Cildinizde meydanda gelen ton farklılıklarını aşağıdaki maske tariflerini uygulayarak basitçe çözebilirsiniz. Ancak maskelere geçmeden önce bir kaç şey ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.

Dikkat ettiyseniz bu tarz problemlerin çözümü için uygulanan maskelerde karbonat bulunmaktadır. Bunun nedeni renk açma gibi bir özelliği vardır ve bu yüzden uygulandığında güneş lekesinden tutunda, siyah nokta ve ciltteki ton farklılıkları gibi problemlerinizin önüne geçmenize yardım eder.

Yoğurt ve Karbonatlı Cilt Bakımı Maskesi İhtiyacınız olacak malzemeler yalnızca yoğurt ve karbonat!

* 1 çay kaşığı karbonat

* 1 tatlı kaşığı yoğurt

Malzemeleri bir kase içinde karıştırıyoruz. Karbonatın etkisi ile maskemiz biraz kabaracak. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.Daha sonra yüzünüze (göz ve dudak kısımlarına gelmemesine özen göstermenizde yarar var) uyguluyorsunuz. Ortalama 25- 30 dakika kadar bekletmeniz ve daha sonra ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Bu prosedürleri bitirdikten sonra ise soğuk su ile yeniden suratınızı yıkamalısınız.

Not: Eğer hassas bir cilde sahipseniz 10 dakikadan fazla bekletmeyiniz!

İşte bu kadar basit! Şimdi ton farklılıklarını giderebileceğiniz organik cilt bakımı maskemize geçiyoruz..

Aşağıdaki maske ile cildinizdeki ton farklılıklarını dengeleyebilirsiniz. Bunun en iyi yanı iste tamamiyle organik olması! Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler 3 tane. Bunlar 1 demet maydanoz, su ve beyaz kil.

Öncelikle maydanozun saplarını kaynatacaksınız. Sapların kaynadığına ve yumuşadığına emin olduğunuzda, yapraklarını da üzerine ekleyerek kaynatmaya devam edeceksiniz. Daha sonra kaynayan suyu ve maydanozları ayıracaksınız. Yani suyu ve maydanozları farklı bir kaba alacaksınız. Farklı kaba aldığınız maydanozları ise iyice ezeceksiniz ve üzerine göz kararı ile maydanoz suyu ve beyaz kil ekleyeceksiniz. Göz kararı derken yaptığınız maskenin çok katı olmaması lazım. Ne katı olacak ne de sıvı. Bunu kendiniz ayarlamalısınız.

Maskeyi uygulamadan önce kesinlikle cildinizi temizlemelisiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa, uygulamadan önce 2 kere temizlik yapmanızda yarar var.Çünkü cilt yağlı olduğunda yapılan bakımın etkisi cildin emilimini azalttığı için daha az olacaktır. Cildinizi temizlediğinizden emin olduğunuzda maskeyi cildinize uygulayıp tamamiyle kuruyuncaya kadar bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su ile beraber suratınızı temizleyin. İşte bu kadar basit!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ