SadeKadınlar – Moda

Cilt Tipine Göre Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalı?

Cilt Tipine Göre Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalı?

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı? Hangi Cilt Tipine, Hangi Çeşit Fondöten Tercih Etmeli?

Fondöten seçerken cilt tipine uygun olması gerekir.Kozmetik seçiminde ilk adımınız cilt tipinizi öğrenip buna uygun bir ürünün seçimini yapmaktır.. Makyajınızın kalıcı olması pürüzsüz ve doğal bir görünüm kazanmak ve cildinizin kusursuz görünmesi için fondöten seçimi çok önemlidir. Yüzümüze uygun makyaj yapılmadığı zaman, pürüzsüz bir cilt yerine, pul pul duran veya parlayan bir yüzle karşı karşıya kalabiliriz. Bu sebeple seçim yaparken hassas ve özenli davranmak gerekir.Peki hangi cilt tipine, hangi çeşit fondöten tercih etmeli?

Yağlı Ciltler:

Yağlı ciltler için İdeal fondöten pudralı ve krem şeklinde olanlardır. Bu çeşit fondötenler yüzünüzün parlamasını önleyecek ve cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Kuru Ciltler:

Kuru cildi olan kişiler için İdeal olan fondöten, sıvı formunda olanlardır. Hem kullanışı son derece rahattır, hem de yüzünüzün kuruyup pul pul durmasını engelleyecektir.

Normal Ciltler:

Normal ciltler sıvı, krem veya köpük formunda hemen hemen her çeşit fondöten kullanabilir. Ancak içlerinde en İdeali sıvı fondötenlerdir. Sıvı formundaki fondötenler cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Parlama olursa hafif bir pudra ile yüzünüzü matlaştırabilirsiniz.

Karma Ciltler :

Pudra bazlı fondötenleri tercih edebilirsiniz. Bu tür fondötenler içeriğindeki sıkıştırılmış pudra sayesinde cilde matlık kazandırır. Krem formunda üretilir ancak cilde sürüldükten sonra koruyarak pudraya dönüşür. Karma ciltlerde özellikle T bölgesi yağlıdır ve parlama yapar. Pudra bazlı fondötenler T bölgesindeki yağlı görünümü ortadan kaldırır.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ