SadeKadınlar – Moda

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik Yapımı

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik Yapımı

Genişlemiş gözenekli bir cilt, yağlanmaya, sivilce oluşumuna, aknelere ve siyah noktalara zemin hazırlar. Genişleyen gözenekler, içerisinde çok çabuk kir birikmesine yol açtığı için, cildin doğal yapısını da bozmakta ve kötü bir görünüme neden olmaktadır. Böyle bir problemle karşılaşmamak için, cildin iyice temizlenmesi, gözeneklerin kapatılması ve sıkılaştırılması gerekir. Bunu da yalnız cilt sıkılaştırıcı tonikler ile yapabiliriz.

Birçok kadın, cildini temizlemek ve sıkılaştırmak için piyasada satılan kimyasal içerikli tonikler kullanır. Bunlar kimyasal içerikli oldukları için, alerjik tepkilere yol açabilirler ve üstelik son derece da pahalıdırlar. Oysa ki, evde yapacağınız cilt sıkılaştırıcı doğal tonik ile, hem kusursuz bir cilt temizliği yapabilir, hem de cildinizi sıkılaştırarak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz. İçeriğinde kimyasal maddeler olmadığından kaynaklı son derece da sağlıklıdır. Evde kendiniz yaptığınız için de oldukça ekonomiktir.

Tonik için gerekli malzemeler

Yarım şişe maden suyu
1 yemek kaşığı saf gül suyu (kimyasal gül suları değil)
1 yemek kaşığı limon suyu
Tonik yapımı

Bir şişe maden suyunu ziyan olmaması için yarısına kadar için, diğer yarısını tonik için kullanacağız. Yarım şişe kalan maden suyunun içine gülsuyunu ve limonu dökün. Şişeyi iyice çalkalayın, artık toniğiniz hazırdır.

Bir pamuk sayesinde, çenenizden başlayarak alnınıza doğru temizleme prosedürünü gerçekleştirin. Burun ve alın bölgesi, en yağlı kısımlar olduğu için, bu bölgelere daha fazla sürmelisiniz. Uygulamayı yukarıya doğru yapmanın nedeni, bu bölgede kan dolaşımını hızlandırmaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ