SadeKadınlar – Moda

Cildinizi Dogal arı sütü ile yenileyin

Cildinizi Dogal arı sütü ile yenileyin

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy; Arı ürünlerinin değerli olduğu, dünya genelinde kabul gördüğünü ve arı ürünleri değerli bir besin olmanın dışında sağlık alanında sık sık kullanıldığını ifade etti. Arıların üretmiş olduğu bal, polen, propolis gibi insanlığa sunmuş oldukları yararlı ürünlerin yanısıra; arı sütü de, arı ürünleri arasında ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Gülsoy, “İçerdiği birçok vitamin, mineral, enzim ve hormon gibi bileşimler arı sütünü zengin bir besin kaynağına dönüştürmektedir. Sağlığa olumlu yönde katkıda bulunduğu çok fazla bilimsel araştırmayla da desteklenmiştir. Son yıllarda ise doğal ve ekolojik ürün kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte kozmetik sektörü de ‘doğal ve bitkisel ürün’ yelpazesini genişletmektedir.
Kompleks bir ürün olan arı sütü ve bal da bu kapsamda kozmetik sektöründe yerini almıştır. Yoğun besleyici etkisinden kaynaklı arı sütü ve bal bilhassa yorgun ciltlerin bakımında kullanılmaktadır. Ölü hücrelerin atılması ve hücre yenilenmesine yardımcı olabilmesi açısından da kozmetik sektörü bu doğal ürünlerden faydalanmaktadır” dedi.

Doğal ve bitkisel ürünlere verilen değerin anlaşılması üzerine arıların sunduğu sağlık ile kozmetik ürünlerde doğal özler kullanarak fark edildiğini açıklayan Gülsoy, arı sütlü ballı sabunda bu ürünlerden biri olarak tüketicilere sunulduğunu, içerisinde bulunan arı sütü ve bal cildi besleyerek canlılık kazanmasına yardımcı olduğunu ve selülit olan bölgeler için en uygun ürün niteliği taşıdığını kaydetti.

Lifli sabun formunda aktarlarda ve kozmetik marketlerde bulunan bu ürünlerin, lifli dokusu ile cildin yenilenmesini ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olarak doğal güzelliğinize katkı sağlayacaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ