SadeKadınlar – Moda

Cildi Canlı Gösteren Makyaj Hileleri

Cildi Canlı Gösteren Makyaj Hileleri

Sivilceleri kapatın:
Uykusuzluk stres seviyenizi yükselttiği için yüzünüzde davetsiz misafirler olabilir. Merak etmeyin, bu sivilceleri saklamak içinde gizli sırlar var.
Kulak temizleme çubuğunu göz damlasının içine batırın ve dondurucuya koyun.Ardından sivilcelerin üzerinde 15-20 saniye bekletin.Sogukluk sivilcelerin daha da büyümesini engellerken, damla ise kızarıklığı gideriyor.
Cildinizdeki sivilceli görünümü kapatabilmek için minimal çalışmalısınız.Eyeliner fırçasının ucuna kapatıcınızdan minik bir parça alın ve sivilcenin üstüne nokta şeklinde uygulayın. Az miktarda kapatıcı kullanarak sivilceleri daha az fark edilir kılabilirsiniz.
Koyu halkaları yokedin:
Altın rengi ya da cilt renginden çok az açık sarı tonlarında bir kapatıcı, göz altlarındaki koyuluk ve morlukları yok etmeye yardımcı olabilir. Nazik parmak ucu darbeleri ile gözlerinizin iç kenarlarından dışa doğru yarım daire çizerek uygulayın.
Cildin ışıldasın:
Mat ve yorgun görünen cildinize ıslak görünüm veren bir fondötenle canlılık kazandırın. Krem yada likit fondötenlerde işe yarar (üzerinde mat yazmadığı sürece).
Fondöteni göz kapaklarınıza ve çene çizginizin altına uygulamayı unutmamalısınız.
Çizgileri çekin:
İri ve ışıldayan gözler için iki göz kalemi birden kullanın. Siyah ya da kahverengi bir kalemi, kirpik çizginiz boyunca ince ve derin bir çizgi halinde uygulayın. Kalemin cildinizden çok fazla belirğin durmadığından emin olmalısınız. İlk çizgini üstünden, daha açık tonda ama hafif ışıltı veren bir göz kalemi ile tekrar geçin. Koyu gri ile siyahı veya bronz renkle koyu kahverengini kombinleyebilirsiniz.
Kirpiklerinize haçim verin:
Gözlerinizi daha büyük göstermek siyah renkte ve kirpiklerinize ekstra hacim katan bir maskara seçin. Maskara fırçasını kirpik diplerinden gözün dış kısımlarına doğru uygulamak yerine, gözlerinizin iç kenarlarına doğru uygulayın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ