Saç Bakımında Zeytinyağın Faydaları Nelerdir?

Kusursuz görünmenin sırrı canlı saçlardır. Saçlarınızı canlı hale getirmenin başında da zeytinyağı geliyor. İşte zeytinyağının saçlar üzerindeki mucize etkileri…

Saç Bakımında Zeytinyağın Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağ ile saç bakımı nasıl yapılır? Zeytinyağın saçınıza faydaları nelerdir? Zeytinyağ sadece yemeklerimizde değil, bir çok yerde kullanıyoruz. Son dönemlerde özellikle saç bakımında çok kullanılmaktadır. Daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için zeytinyağından faydalanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile karıştıracağınız limon suyu kepek problemi ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Limon suyu kepeklerin yumuşamasını sağlarken, zeytinyağı da derideki arınmış tabakayı nemlendirecektir.

Canlı Saçlar İçin Zeytinyağ İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Tek yapmanız gereken eşit miktarda zeytinyağı, limon suyu ve suyu karıştırıp bu karışımla nemli saç derinize masaj yapmak ve 20 dakika boyunca beklemektir. Ardından saçınızı durulayıp şampuanlamak bu işlemi sonlandıracaktır. Bu işlemi haftada bir kereden fazla uygulamamanız gerekmektedir.

Saç nemlendiricinizin yerine zeytinyağı kullanın

Saçınıza kaybettiği nemi, sağlıklı görünümü ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz. A ve E Vitaminleri ile antioksidanlar açısından zengin olan zeytinyağı saçlardaki keratinin korunmasına ve saçınızın nem kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Zeytinyağının Saça Faydaları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ