SadeKadınlar – Moda

Buzlu Su Daha Hızlı Zayıflatıyor!

Vücut sağlığımız için su içmeliyiz ancak amacımız kilo vermek ve sağlıklı zayıflamak ise sadece su yeterli değil, buzlu su içmelisiniz!

Buzlu Su Daha Hızlı Zayıflatıyor!

Bugüne kadar okuduğunuz veya uyguladığınız diyet listelerinde. Uzmanlar bilhassa ne diyordu? ‘Günde en az 2 litre su için!’ Kilo vermek isteyenler gün boyunca kesinlikle buzlu su, buzlu çay ya da buzlu meyve suları tüketmeli. Bunun nedeni bedeniniz buzlu içeceği ısıtıp vücut derecesine çıkarabilmek için ekstradan kilo kalori yakıp enerji sağlamak zorunda kalacaktır. ‘Kilo vermek için neden buzlu su içmeliyim?’ diye merak edenler için yanıt hemen geliyor. Buzlu su içmek; vücut sisteminizi, vücut ısınızın düşmesini önlemek için metabolizmanızı hızlandırmaya zorlar. Örneğin, 340 ml’lik bir bardakla günde 8 bardak buzlu su içiyorsanız fazladan 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Bu da kilo vermenizi hızlandırır.

500 ml. buzlu su, kaç kalori yaktırır?

– Diyelim ki buzlu suyun sıcaklığı 0 dereceye yakın,
– Vücut sıcaklığınız 37 dereceye yakın,
– 1 gram suyu 1 derece ısıtmak için harcanan enerji miktarı 1 kaloridir
– 500 ml. suyun 473,18 gram olduğunu biliyoruz.

Bu şu anlama geliyor; 500 ml buzlu suyu 37 derece sıcaklığa çıkarabilmek için bedeniniz 17,5 kilo kalori yakmak zorunda kalacaktır. Günlük ihtiyaç duyduğunuz 2000 kilo kalorilik bir diyetiniz olduğunu düşünürseniz, 17,5 kilo kalori pek fazla görünmüyor. Diyelim ki sağlık beslenme gereği, günde 8 adet 125 ml’lik bardakta buzlu su içtiniz. Vücudunuzun yalnızca buzlu suyu ısıtmak için gün boyunca 70 kilo kalori yaktı, bu hiçbir şey yapmadan ekstra zayıflama çalışması demek. Dengeli bir diyet ve zayıflama hareketleri ile desteklendiğinde çok rahat kilo verme hedefinize erişebilirsiniz.

Bağışıklık sistemimizi koruyabilecek en etkili destek antioksidanlardır. Yeşil çay içindeki flavonoidler (antioksidan) vasıtası ile yaşlanmanın etkilerini azaltırken, buzlu tükettiğiniz için ekstradan kalori yakmanıza olanak veriyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ