Kıyafet Kombinleri
MODA TRENDLERİ

Vajinaya Acısız Ağda Nasıl Yapılır & Hangi Agda Kullanılır?

En Gözde Abiye Elbise Modelleri 2021 Gece Kıyafetleri

Taşlı Abiye Sevenler İçin En Güzel Abiye Modelleri

En Güzel 2020 Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

Örgü Topuz Saç Modelleri 2017

50 Tane Popüler 2021 Ombre Saç Modelleri

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri

Genital Bölgeyi Beyazlatan Etkili Kür Tarifleri

Emla Krem Gerçekten İşe Yarıyor mu? Uyuşturucu Krem

2021 Çocuk Abiye Elbise 12 & 15 Yaş Kız Çocuk Elbise Modelleri

Düğün ve Nikah İçin Beyaz Elbiseler Abiye Kıyafetler

Belirgin ve Güzel Kalın Kaş Modelleri

2020 Uzun Abiye Elbise Modelleri Zarif Şık ve Etkileyici

2018 Örgü Saç Modelleri, En Trend Saç Örgüsü Örnekleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri Abiyelerin Tamamlayıcısı

Burçlar – En Güncel Günlük Burç Yorumları 5 Ocak 2021

Evde Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

Kalça ve Basen Eritme Diyeti İle 6 Haftada Mucizeyi Yaşayın!

Muhteşem Kızıl Saç Renkleri ve Modelleri

2017 Pronovias Abiye Elbise Modelleri – Yeni Sezon

En Dikkat Çeken 2020 Abiye Modelleri ve Gece Elbiseleri

2021 Bayan Kayak Kıyafetlerine Hayran Kalacaksınız!

Son Moda 2017 Mango Mont ve Kaban Modelleri

Gece Abiye Elbise Modelleri Hem Ucuz Hem de Şık

Dikkat Çekici İki Parça Abiye Modelleri 2019

2020 Sokak Modası Trendleri Olabildiğince Yaratıcı

Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

2020 Abiye Modelleri Şık ve Zarif Uzun Gece Elbiseleri

2017 Yılbaşı Bayan Hediyesi Fikirleri

Kadife Abiye Elbise Modelleri 2021 Davetlerinin Yeni Trendi

Bölgesel Zayıflama İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Bölgesel Zayıflama İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Öncelikle bölgesel zayıflamanın kilo azaltma tekniği değildir. Yaz ayları yaklaştıkça kışın almış olduğumuz kilolardan kurtulma telaşı da başlıyor. Bazılarımız vücudumuzun genelindeki bazılarımız da bölgesel kilolardan şikayetçiyiz.

Bölgesel zayıflama nedir?

İlk başta söylenmesi gereken temelde bir kilo azaltma tekniği olmadığıdır. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla kullanılan tekniklere verilen genel isimdir.Her bireyin kendine has farklı bir vücut yapısı vardır. Genetik, içsel ve dışsal nedenler de yıllar içinde bu yapının üzerine eklendiğinde pek çoğumuzda yağlanma başlar ve bu yağlanma da vücutta homojen dağılmaz, belli başlı alanlarda daha fazla depolanır. Bu biriken yağ dokuları da spor ve Diyetle maalesef istenildiği  kadar azaltılamazlar.

Bölgesel Zayıflama İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Bölgeden uzaklaştırma

Bölgesel zayıflama tekniklerinin bütünü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak ya da eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu prosedürlerden herhangi biri uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin o bölgelerden atılmasını basitleştirdiklari çin hastalara kesinlikle tavsiye edilmelidir. Bu tavsiyeye uyan hastalarda tedavi başarısı çok daha artar.

İdeal olanı, bölgesel yağlanma sorunu olan hastanın diyet ve spor ile bedenini biçimlendirmesi, kalan yağlanmaların da uzman hekimin tavsiyesiyle doğru metod seçilerek o bölgeye uygulanmasıdır.
Bölgesel zayıflama metodları son yıllarda giderek artmaktadır. Temelde 2 ayrı grupta toplanırlar:

– İnvazif (girişimsel, cerrahi) metodlar
– Non-invazif (girişimsel, cerrahi olmayan) metodlar

Girişimsel (cerrahi) metodlar; liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi metodlardır. Girişimsel (cerrahi) olmayan metodlar ise; pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon, cryolipoliz gibi metodlardır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bahsettiğimiz girişimsel olmayan metodların içinde bulunan en yeni, FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı metodlardan biridir.

Nasıl Çalışır? Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir?Sonuçları Nelerdir?

Özel başlıkları uygulama alanına yerleştirilir. Başlık, vakum yaparak deri ve deri altı dokusunu kendine doğru çekerek o bölgedeki kan dolaşımını bir miktar azaltır ve yağ dokuları hareketsiz hale getirilir. Özel bir teknoloji vasıtası ile o dokuları kontrollü bir biçimde belli bir zaman diliminde aşağı yukarı + 2 ila – 8 C arasında soğutur. Aynı zamanda diğer dokuları güvenliğini sağlamak ve onlara hasar vermemek için onları da kısmen izole ederek çalışır.

Deri altı dokusu, subkutan doku dediğimiz alanda bulunan yağ hücreleri (adipositler) soğuğa karşı çok titizdirler, çevrelerinde bulunan damarlar, sinirler ve diğer dokular bu yağ hücrelerine oranla soğuğa karşı çok daha az duyarlıdırlar. Bu nedenle çevre doku sağlam bırakılarak yalnızca yağ hücrelerinin etkilenmesi sağlanır.

Asıl etkisi soğuk ile yağ hücrelerinin donmasını, kristalize olmasını sağlayarak o hücrelerin ölmesi ve yavaş yavaş vücuttan lenf ve kan yoluyla atılması esasına dayanır.

Tek seanslık bir uygulamadır. Ancak aşırı yağ dokusuna sahip olanlarda aralarında 2 ay kadar bir süre bırakılmak üzere 3 seansa kadar uygulama yapılabilir.İşlem yapılan alanda işlemden aşağı yukarı 3 hafta kadar sonra ilk etkiler görülmeye başlar ve aşağı yukarı 4. ayın sonuna dek devam eder. 4. ayın sonunda artık vücut son halini almıştır. Ortalama daralma, işlem yapılan alan ve yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle beraber 2 ila 15 cm. arasında olacaktır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır? İşlemde Acı Hissedilir Mi?

Bölgelere göre farklılıklar göstermekle beraber ortalama 30-100 dakika arasındadır.Vücutta aşırı ya da yaygın yağlanması olanlar ve obez kişiler uygun değildir. Bunun dışında kalan herkese, kadın erkek farkı olmadan işlem yapılabilir.

İşlem esnasında hasta Ağrı, acı hissetmez. Kullanılan özel jeller ve örtüler vasıtası ile yalnızca hafif soğukluk, serinlik hissedebilir. Bu nedenle de işlemdeyken TV izleyebilir, Kitap okuyabilir, bilgisayar ile çalışabilir.İşlem bittikten sonra o bölgede hafif kızarıklık ve uyuşukluk oluşabilir. Dakikalar ya da saatler içinde geçecektir. Az sayıda hastada morluk oluşabilir, yalnız o da hiçbir iz bırakmadan aşağı yukarı 1 hafta içinde düzelecektir.En eğlenceli yanı da işlemden çıktıktan sonra hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilirler.

Etkileri Kalıcı Olur Mu?

Kişiler yeniden kilo almadığı, yaşam alışkanlıklarını sağlıklı yönde değiştirdikleri sürece formlarını korurlar.

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, ultrason aynısı bir ses dalgasının bir el başlığı ile cilt üzerinden uygulanması yağ dokusuna ulaşması ve yağ dokusundaki hücrelerde ani ve yüksek basınç değişiklikleri oluşturarak yağ hücrelerini parçalama prensibine dayalı cerrahi olmayan bir diğer bölgesel zayıflama tekniğidir.

Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Bölgesel zayıflama amacıyla kullanılmasının yanı sıra çoğumuzun selülit olarak tariflediği derideki kozmetik sorunun de azaltılmasında son derece etkili sonuçlar verir. Aynı zamanda cilt sıkılaşmasında da etkisi olmasından bu amaçla da kullanılmaktadır.

 Sonuçları Nelerdir? İşlemde Ağrı Hissedilir Mi? Kaç Seans Uygulanabilir?

Uygulanan bölgeye ve hastanın vücut yağlanma oranına göre değişmekle beraber aşağı yukarı 2-8 cm arasında daralma ve selülit görünümünde dikkate değer ölçüde düzleşme sağlanabilmektedir.Ortalama bölge başına 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Genelde haftada 2 seans ile başlanıp, haftada 1 seans ile sürdürülür.Ağrı ve acı yoktur. Sadece hastalar kulaklarında hafif bir çınlama sesi duyarlar. Rahatsız edici bir işlem değildir.

Radyofrekans Nedir? Peki Nasıl çalışır? Hedef Nedir?

Radyofrekans, bir diğer cerrahi olmayan bölgesel zayıflama metodudur. Ancak yalnızca bölgesel zayıflama değil bunun yanı sıra kırışıklık tedavisi ve selülit tedavisinde de bu işlemden faydalanırız.

Deri ve deri altındaki su içeren dokulardaki su molekülleri ve iyonları harekete geçirerek belli bir ısı derecesine kadar kontrollü bir biçimde ısıtılır.. Hedeflenen, ısının 40-43 C arasına ulaştırılmasıdır. Bu hesaplanmış ısı derecesi kişinin diğer dokularına zarar vermeden hedeflenen alanların istenen yönde etkilenmesi sağlanır.

Yağ hücrelerinin su düzeyi çevre dokulara göre yüksektir. İşte bu yolla yağ hücreleri ısıtılarak eritilebilir. Bu uygulamanın sonunda da yine eriyen yağ hücreleri lenf ve kan yoluyla atılır.Ayrıca kolajen doku dediğimiz deri altında bulunan cildimizin sıkı durmasını sağlayan ve ağ gibi saran dokunun da radyofrekans ile ısınarak hasarlanmasını sağlayabiliriz. Ve bu hasarı fark eden vücudumuz da bağ dokusunda bulunan fibroblast denen hücrelerin aktivasyonunu arttırarak bu dokunun yenisini üretmeye başlar. Bu yeni doku eskisinden çok daha gergin ve sıkı bir doku olacaktır. Bu sayede kırışıklıklarda ciddi bir azalma sağlanacaktır.

Tedavi süresince özel infrared termometreler ile deri ısısı ölçülür, böylelikle istenmeyen ısılara ulaşılmasına engel olunur.

Zayıflama ve kırışıklıkta aynı işlem mi yapılıyor?

Hayır farklı başlıklar kullanılır. İki ayrı başlığı vardır. Biri bipolar başlık; ki bu aşağı yukarı 5-6 mm kadar inebilen ve daha az derine ulaşan başlık yüz bölgesindeki kırışıklıklarda kullanılır. İkincisi monopolar başlık; ki bu da daha derin aşağı yukarı 20-22 mm derinliğe ulaşabildiğinden genelde gövdede kullanılır.

Seans süreleri, ve Tedavi Ne Kadar Sürer? Ağrı Hissedilir Mi? Kimlere Uygulanabilir?

Yüz bölgesi uygulaması aşağı yukarı 20 dk, gövde uygulamaları da genellikle 40-60 dk karar sürer.Ortalama 10 seans uygulanır ve haftada 2 seans uygulama yapılır.Kontrollü ısınma sağlandığı için hasta yalnızca hafif ısı hisseder. Ağrı veya acı duymaz. Parkinson, MS, epilepsi, kanser hikâye si olan hastalar, hamilelik, emzirme, kalp pili olan hastalar ve büyük metal protezi olan hastalarda uygulanamaz.Ten renginin hiçbir önemi yoktur, renk duyarlı bir cihaz değildir. Yazın bronz tene bile uygulanabilir.

Hastalar hafif bir kızarıklık ve hafif bir yanma hissi ile çıkarlar. Dakikalar içerisinde geriler ve günlük hayatlarına devam edebilirler

Pressoterapi nedir?

Pressoterapi, dolaşım sistemini harekete geçiren, vücutta biriken çok sıvı, yağ ve toksinlerin atılmasını basitleştiren, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma uygulamalarının etkinliğini arttıran çok fonksiyonlu bir drenaj sistemidir.

Ne işe yarar? Ağrılı bir işlem midir? Kimlere uygulanabilir?

– Lenf yollarına yapmış olduğu basınç ile sirkülasyonu arttırarak metabolik atıkların elimine edilmesini kolaylaştırır.
– Vücudun oksijen miktarını artırarak, dolaşım sistemini geliştirir ve ekstremitelerdeki gerginliği ortadan kaldırır.
– Lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak hücre yenilenmesini kolaylaştırır.
– Vücut sarkmalarının toparlanmasında, kilo, varis ve ödem sorunlarında, sellülit ve bölgesel incelme tedavilerinde son derece etkilidir.

Seans sürecinde herhangi bir ağrı-acı hissi oluşturmaksızın tam aksine rahatlatıcı ve eğlenceli bir uygulamadır.Herhangi bir cinsiyet ve yaş farkı olmaksızın bütün yetişkinlere uygulanabilir.Selülitsiz bir yaz mümkün!

İşte Yapılması Gerekenler

1- Hangi bölgesel zayıflama metodunun hastaya uygun olduğu konusu ile ilgili uzman hekim tarafından ayrıntılı bir dermatolojik muayene yapılarak karar verilmelidir.
2- Birden çok metodun bir arada kullanıldığı durumda tedavi başarısı daha da artacaktır.
3- Hastalara işlemden 1 hafta daha önceden başlamak üzere yağdan yoksul diyet yapmaları, en az 2-2.5 lt kadar günlük su tüketmeleri ve mümkünse sporla desteklemeleri tavsiye edilir.
4- Her tür bölgesel zayıflama işlemi sonrasında hasarlanmış yağ hücrelerinin atılımını kolaylaştırmak için pressoterapi ya da elle masaj gibi lenf drenaj tekniklerinden biri kesinlikle uygulanmalıdır.
5- Hastanın vücut kitle indeksine göre kilo fazlası varsa diyetisyen yardımı ile kilolarının azaltılması ve sonrasında bölgesel zayıflama işlemlerinin yapılması tedavinin başarılı olmasını kuşkusuz arttıracaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ