Böbreklerinizi Temizlemek Mi İstiyorsunuz? İşte Size Karpuz Çekirdeği Çayı Tarifi

Böbreklerinizi Temizlemek Mi İstiyorsunuz? İşte Size Karpuz Çekirdeği Çayı Tarifi

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı!

Meyve yerken çekirdeklerini farklı şekillerde tüketmemiz gerekir. Meyvelerin içerisinde yer alan çekirdekler insan vücudunun en önemli mekanizmalarından biri olan sindirim sisteminin çalışmasını ve böbreklerin daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlar. Özellikle karpuz çekirdeğinin insan sağlığına faydası saymakla bitmez.

Böbrekleri Temizleyen Karpuz Çekirdeği Çayı Tarifi

Böbrekler hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam etmesi için gerekli olan çok önemli bir organdır. Böbreklerin daha sağlıklı olması ve fonksiyonunu daha güçlü bir şekilde yerine getirmesi için ekstra takviye yapabilirsiniz. Böbreklerimizin işlevini daha iyi yapması için  kullanılan yöntemlerden biri de karpuz çekirdeği çayıdır. Bu çayı düzenli olarak içmeniz durumunda böbrekleriniz daha sağlıklı bir yapıya kavuşur. Ayrıca hazırlanışı da çok pratiktir.

Malzemeler:

1 litre su
150 gram dilimlenmiş karpuz
40 gram karpuz çekirdeği

Yapılışı:

İlk olarak 1 litre suyu bir tencerede kaynatın. Daha sonra dilimlenmiş olan karpuzları ezin ve çekirdeklerini de çıkarın.Karpuzu ve çekirdeklerini kaynayan suyun içerisine ekleyin. Yarım saat kadar kaynatın. Ocaktan tencereyi alın ve 1 saat boyunca karpuz çekirdeği çayının dinlenmesini bekleyin. Çay soğuduktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzün ve buzdolabına kaldırın. Karpuz çekirdeği çayını oda sıcaklığı kıvamına gelince içmeniz gerekir. Sabah aç karnına bir bardak için ve kahvaltıdan yaptıktan yarım saat sonra bir bardak daha için. Bu çayı her hafta iki gün boyunca düzenli bir şekilde içmeniz gerekir. İstediğiniz sonuca ulaşıncaya kadar uygulayabilirsiniz. Karpuz çekirdeği çayı için şeker ya da tatlandırıcı kullanmamanız gerekir. İsterseniz bir çay kaşığı bal kullanabilirsiniz. Karpuzu yaz mevsiminde bulabilirsiniz ama karpuz çekirdeğini her zaman satın alabilirsiniz. Karpuz çekirdeğini kullanırken belirtilen oranı aşmamaya dikkat edin. Karpuz çekirdeği çiğ yenildiği zaman vücut tarafından sindirilemediği için karpuz çekirdeğinden çay şeklinde yararlanmak daha iyi bir yön

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ