SadeKadınlar – Moda

Beluga Mercimek Bol Lif Kaynağı ve Kilo Aldırmıyor

Beluga Mercimek Bol Lif Kaynağı ve Kilo Aldırmıyor

Beluga Mercimek Halk Arasında Kara Mercimeğin Sağlık Açısından İnanılmaz Faydaları

Beluga mercimek halk arasında ‘’kara mercimek’’ olarak biliniyor. Bu bakliyatın sağlık açısından inanılmaz faydaları var. Bütün yemeklerde kullanılan ve ülkemiz insanlarının sıklıkla tükettiği mercimek çeşitlerine bir yenisi daha eklendi. Beluga mercimek hem kolay bulunuyor hemde sağlık açısından mucize faydaları var.

İşte beluga mercimeğinin sağlığımıza olan mucize faydaları

Kilo aldırmıyor ve içerisinde bol lif barındırıyor

Bu mercimeğin boyutları kırmızı mercimekten daha küçük kıvam açısından da daha sert. Besin değeri açısından oldukça zengin. Kilo almadan doymak isteyenlerin ilk tercihi siyah mercimek bol lif barındırıyor.

Şeker hastaları için alternatif besin kaynağı

Şeker hastaları için önemli bir beslenme alternatifi oluşturan siyah mercimek, karbonhidrat kaynağı olmasına karşın kan şekeri üzerinde etkili değil.

Kansızlığı ve kalp damar hastalıklarını önlüyor

İçerisinde bol miktarda demir minerali barındırmasından dolayı kansızlık sorununa çare olarak biliniyor.Kanseri ve kalp damar hastalıklarını önlüyor.

Kanser ve kalp damar hastalıklarının önlenmesinde büyük rol oynayan beluga mercimeği, antioksidan özelliği ile de gençleştirici etki yaratıyor.

Vitamin Kaynağı

Enerji veren siyah mercimek, protein, folat ve mineral anlamında zengin bir besin kaynağı. Kara mercimek, tıpkı diğer renkteki mercimekler gibi salatadan köfteye kadar her türlü yemeğe girebiliyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ