Başarılı Cinsel Yaşamın Sırları ve Aşk Hayatındaki Önemi!

Başarılı Cinsel Yaşamın Sırları ve Aşk Hayatındaki Önemi!

Cinsel yaşam mutlu ilişkilerde olmazsa olmazlardandır. Aşk hayatında mutlu olmak birazda cinsel yaşamdaki mutluluğa bağlıdır.

Sıra geldi önem derecesi en yüksek olan konulardan birine, o da seksapalite ve cinsel yaşam. Seksilik ve cinsellik aslında kendi içerisinde başlı başına ayrı konu başlıkları olan ve derin bir mevzu.

Cinsellik bu zaman kadar ülkemizde etik ve sosyolojik nedenlerle hep bastırmak zorunda kaldığımız, samimi arkadaş konuşmalarında veya doktora gittiğimizde bile utana sıkıla anlattığımız bir konudur. Neyse ki son yıllarda cinsellik sorunlarının tartışılması, araştırılması, konuşulması daha çok gün yüzüne çıkmakta ve yaşantımız içerisindeki hakettiği önemli yerini almakta. Cinsellik de su içmek, yemek yemek, spor yapmak, dinlenmek gibi bir ihtiyaç olduğunu unutmayalım.

Cinsel Yaşamın Üzerimizdeki Etkisi;

Düzenli ve sağlıklı bir seks beyin fonksiyonlarının gelişmesinde önemli rol oynar, düzenli kan akışı sağlacağından cilde yeterli besinlerin ve oksijenin taşınması sağlar buda cilde doğal makyaj etkisi yaratır, kalp ve damar sağlını korur, kalori yakmamıza neden olur ve fazla kilo alımını önler, felç riskini yarı yarıya azlatır, bağışlık sistemini güçlendirir ,erkekler de prostat kanseri riskini azaltır, seks sırasında salgılanan endorfin hormonu baş ağrıların  azalmasına sebep olur,  seks sırasında salgılanan bir diğer hormon testesteron  kemiklerin güçlenmesine faydası vardır.

Seks sırasında bir çok kas aynı anda çalışır ve bir bakıma spor yaparız, vücudu forma sokar. Seks adet sancılarını azalttığı gibi adetlerin düzene girmesine de faydası vardır.Ayrıca seksin psiklojik olarakda günlük hayatımıza pozitif etkileri vardır. Gülüşümüze, konuşmamıza, kendimize güvenimize , iş hayatımıza kadar olumlu etki eder. Seks 5 dk. veya 35 dk. sürsede etkisi gün boyu devam eder. Unutmayalım ki düzenli ve sağlıklı bir seks hayatı aşk ilişkimizin veya evliliğimizin nasıl devam edeceği ile ilgili çok büyük öneme sahiptir ve ilişkimizin geleceğini belirler.

Başarılı Cinsel Yaşamın Sırları ve Aşk Hayatındaki önemi!

 Mutlu Bir Cinsel Yaşam Sizin Elinizde ;

Güzel olmak seksi olmak demek değildir. Seksi olmak güzelliğin dışında başka birkaç temayıda içerir. Kadının bakımlı olması,  konuşma, tavırlar, bakış, yürüyüşü, giyim, makyaj gibi bir kaç parametreyi içine alır.Seksi olmak çıplaklık demek de değildir. Örneğin, deniz kenarında bikinisi ile güneşlenen bir kadın erkeklerin ilgilisini pek çekmeyebilir ancak aynı kadın yüksek topuklu ayakkabı, sade ama güzel bir makyaj, yakışan saç modeli, yırtmaçlı kalem veya mini etek ile kendinden güvenen bir imaj yarattığında erkeklerin başını döndürebilir.

Pürüssüz ve bakımlı bir tene sahip olmak bir ayrıcalıktır. Erkekler bakımlı, temiz,  pürüssüz bir tene hayran kalabilirler. Kişisel bakımlarına dikkat eden kadınlarında özgüvenleri de yüksek olmasına sebep olur.

Cinsellikte çoğu erkek  kontrolün kendi elinde olmasını, ilişkinin seyrine kendisinin yön vermesini ister. Cinsel ilişki sırasında ipleri mümkün olduğunca karşı tarafa bırakın. Erkek kendisini rahat hissettiğinde kendisi için daha başarılı bir seks yapmasına fırsat vermiş olacaksınız. Cinselliğin baştan sona kadının yönetmesi bir çok erkeğin hoşuna gitmez. Cinselliği kendisine bir görev olarak üstlendiğini hissetmemeli onunda isteklerini ve arzularının karşılanması önemli. Bu sayede kendisi de yaşadığı ilişkiden büyük haz alacaktır.

Ara sıra gün içerisinde ona cinsellik çağrıştıracak minik ,muzip, iç gıcıklayıcı mesajlar atın. Böylece siz aklınızda yokken sizi ve cinselliği düşünmesini sağlayın. Bu sayede kendisi bir an önce akşam eve gelmeyi gözleyecek veya sizinle bir sonraki buluşmanız için sabırsızlanacaktır.

Eğer birlikte olduğunuz erkek size güzel bir cinsel yaşam sunuyorsa bunu ona hissettirin ve seks sırasında ne kadar iyi olduğunu ona söyleyin. Bu erkeğin hoşuna gidecek ve özgüveninin artmasına neden olacaktır. Bu sayade kendini daha rahat hissedeceğinden daha başarılı bir seks deneyimi yaşacaktır.Ayrca seks sırasında konuşmak, günlük hayatta kullanılmayan kelimelerin söylenmesi, çıkarılan nidalar her iki tarafıda biraz daha şehvetlendirecektir. Unutmayın , yatak odasının ayrı bir dili vardır.

Sex hayatı, ilişkinin olmazsa olmazıdır ancak her zaman da seksi yaşamak veya yaşatmak gibi bir durum asla olamaz. Her fırsatta veya her buluşmada cinsellik olacak diye bir durum söz konusu değil. Özellikle erkeklerin her durumda , ne olursa olsun cinsel birliktelik yaşayacaklar diye bir durum yok. Günü stresli geçmiş, yorgun, agrasif, aç, morali bozuk, kötü bir gün geçirmiş veya üzgün ise bir erkeğin baştan çıkarılması çok zordur. Durum böyleyken onunla konuşun, sohbet edin, dertlerini dinleyin. Bu ona seksten daha iyi gelecektir.

İlişikinizin heyacanını üst düzeyde tutmak için giyim ve iç çamaşır tercihlerinizinde büyük önem olduğunu hatırlatmadan geçemeylim. Partnerinizin sevdiği tarzda ve renkte iç çamaşırları onun için hoş süpriz olacaktır.

Bir erkek değer görüyor , yatakta mutlu oluyor , yeterli heycanı yaşıyor ve seks hayatı düzenli ise başka yerde macera aramayacak, yeni hazlar peşinde koşmayacaktır.

Sizler için hazırladığımız makelemizi burada sonlandırıyor ve beğeninize sunuyoruz. Gerisi fantazi dünyanızın sınırlarına  kalmış. Cinsellik hakkında fazla detaya girmeden sizlerin cinsel yaşam konusuna farklı açıdan bakmanızı sağlamak istedik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ