SadeKadınlar – Moda

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Stresi Azaltan Bitkiler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Stresi Azaltan Bitkiler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Şifa Kaynağı Bitkiler

Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler hemen hemen hepimizin mutfağında vardır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra çayını yaptığımız veya yemeklerde baharat olarak kullandığımız bitkilerin önemini bilmeyen yoktur. Stresi azaltan, sindirimi hızlandıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bitkileri sizler için araştırdık.

Hint fesleğeni

Hint fesleğeni stresi azaltmak için kullanılmasının yanında uykusuzluğa ve yorgunluğa iyi gelir.’Bitkilerin kraliçesi’ olarak bilinir.

Isırgan otu

Isırgan otu özellikle sinir sistemine iyi geliyor.Depresyon ve kaygı sorunlarına da etki ediyor. Mineraller ve kalsiyum açısından da zengindir.  Ayrıca ısırgan otu A ve C vitamini kaynağıdır.

Zerdeçal

Zerdeçal güçlü bir antioksidan kaynağıdır.Cilt sorunlarına iyi gelir. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırır ve ödem atıcı özelliğe sahiptir.

Ebegümeci

Ebegümeci sinir sistemine etki ederek kaygı sorunlarına karşı savaşan bir diğer bitkidir. Ebegümeci tüketmeniz sizi strese karşı koruyacaktır.

Zencefil

Zencefil soğuk algınlığı, nezle gibi mevsimsel rahatsızlıklarda tedavi için kullanılıyor.  Vücuttan terleme yoluyla toksinleri atmaya yardımcı olur. Zencefil sindirimi de hızlandırıyor bunun yanı sıra iştahsızlığada iyi geliyor.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ