Ayakkabı Vurması İçin: Ayakkabılarınız Dar Geliyor ve Ayağınızı mı Vuruyor?

Çok sevdiğiniz ayakkabılarınız dar geliyor ve ayağınızı mı vuruyor? İşte bu pratik çözümler ile tedbirinizi alabilirsiniz.

Ayakkabı Vurması İçin: Ayakkabılarınız Dar Geliyor ve Ayağınızı mı Vuruyor?

En sevdiğimiz ayakkabıları giymek bile bizim için bir zülum oluyor. Eğer siz de Ayakkabı Vurması İçin sadece yara bandı tekniğini biliyorsanız sizler için hazırladığımız bu farklı tüyolar ayaklarınızı çok rahatlatacak…

İşte Ayakkabı Vurmasını Önleyecek Teknikler

 • Talk pudrası
  Talk pudrası yüzeye uyguladığınız baskıyı hafiflettiği için yanmalara son verebilir. Eğer çorap giymeyecekseniz ayakkabınıza pudra dökerek onları rahatça giyebilirsiniz.
 • Kalın çoraplar ve fön makinesi
  Önce kalın bir çorap giyin daha sonra ayağınızı sıkan ayakkabılarınızı. Fön makinesiyle ayağınızı sıkan bölgeleri ısıtmaya başlayın. Çorabınız soğuyana kadar etrafta yürüyün, eğer gerekirse bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Bu şekilde ayakkabılarınız esneyecek bir daha ayaklarınızı rahatsız etmeyecektir.
 • Yara bandı
  Şüphesiz en çok kullanılan yöntem olan yara bandını ayakkabınızın ya da ayağınızın acıtan bölgelerine yapıştırın.
 • Deodorant
  Ayağınızın kenarı, topuk kemiğiniz ve parmaklarınız en çok hasar gören bölgelerdir. Ayağınız ve ayakkabınız arasındaki sürtünmeyi en aza indirgemek için problemli bölgelere deodorant sürün.
 • Silikon kalıplar
  Hemen hemen her eczanede ve güzellik-bakım mağazalarında bulabileceğiniz bu silikon tabanlar hayat kurtarıyor. Hatta dilerseniz bunların sadece problem çektiğiniz bölgeler için olanları bile var!
 • Buz
  Bir torbaya su doldurun ve bu torbayı ayakkabılarınızın içine yerleştirin. Daha sonra ayakkabılarınızı bir gece boyunca buzluğa atın. Sabah torbayı çıkardığınızda ayakkabılarınızın yarım numara büyüdüğünü göreceksiniz.
 • Alkol ve kağıt
  Ayakkabınızın problem çıkaran bölgesine alkol sıkın. Daha sonra buruşturduğunuz kağıtları bu bölgeye sıkıştırın.

Bir gece beklettikten sonra ayakkabıyı giyin ve ayağınızın şeklini alması için bir süre ayağınızda bırakın.

 • Nemlendirici krem
  Bu metod sadece deri ayakkabılar da işe yarıyor. Özellikle topuk ve parmak bölgesine gelmesine dikkat ederek ayakkabınızın içine nemlendirici kreminizi sürün. Krem deriyi yumuşatacak ve tekrardan şekillendirecektir.
 • Patates
  Bu yöntemi yeni aldığınız spor ayakkabılarınız için kullanabilirsiniz. Temiz bir patatesi ayakkabılarınıza sıkıştırın ve gece boyunca bırakın. Patatesi çıkardıktan sonra ayakkabınızın içindeki nemi bir bez yardımıyla temizleyin.
 • Lostralar
  Lostralarda yapılan ve en güvenilir yöntemlerden biri olan ayakkabı dövdürmek, ayakkabılarınızı istediğiniz gibi genişletebilir ve acı veren bölgeleri yumuşatarak ayakkabı vurmasından kurtulabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ