Topuk Çatlakları Nasıl Geçer? İşte En Etkili Yöntemler

Topuk çatlakları çoğunlukla cildin aşırı derecede kuruması sebebi ile oluşur. Sizde evinizde ayaklarınız için bakım kürleri uygulayarak ayaklarınızdaki topuk çatlaklarından kurtulabilirsiniz. İşte ayaklarınızı nemlendirip yumuşacık olmasını sağlayacak o karışımlar…

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer? İşte En Etkili Yöntemler

Topuk çatlakları nasıl geçer? Ne iyi gelir? Topuk çatlakları çoğunlukla cildin aşırı derecede kuruması sebebi ile oluşur. Sizde evinizde ayaklarınız için bakım kürleri uygulayarak ayaklarınızdaki topuk çatlaklarından kurtulabilirsiniz.

İşte ayaklarınızı nemlendirip yumuşacık olmasını sağlayacak o karışımlar…

Nemlendirici Krem

Topuklarda oluşan çatlaklar yeterince derinleşirse ağrıya ve kanamaya neden olabilir. Bu yüzden çatlaklar ilerlemeden gerekli tedbirleri almalısınız. İlk yapmanız gereken iyi bir nemlendirici kozmetik krem almak. Duştan çıktıktan sonra ayaklarınız henüz nemliyken bu kremi topuklarınıza iyice yedirin ve cilde daha iyi nüfuz etmesi için pamuklu bir çorap giyin.

Topuk Çatlakları İçin Bal ve Zeytinyağı Kürü

Bal ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız kür topuklarınızı yumuşatmaya ve çatlakları geçirmeye iyi gelebilir. 1 çay kaşığı balı bir yemek kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırın. Bu karışımı topuklarınıza ovalayarak sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Bu bakım cildinizi yumuşattığı gibi balın anti bakteriyel özelliği ile çatlakları olası enfeksiyonlardan koruyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ