Argan Yağı Faydaları Güzellik Uzmanlarının Tavsiyesi

Argan yağı cildin doğal ilacıdır

Argan yağı Sous Vadisi’nde yetişen meyvelerden elde edilen son derece faydalı bir yağdır. İçerisinde antioksidan ve yağ asitleri bulunan saf argan yağı, cilde elastikiyet ve parlaklık kazandırır. Aynı zamanda kırışıklıkların oluşumunu engeller ve cilt rengini dengeler. Özellikle göz altı kırışıklıkları ile mücadelede oldukça etkilidir. Öte yandan argan yağı yıpranmış saçları onarır, saç derisini besler ve saç uzamasını da hızlandırır. Hatta egzama ve sedef hastalığının tedavisinde bile argan yağı kullanılıyor. Kullanılan argan yağının saflık oranı uygulanan bölgeye ne kadar zaman da etki etmesi ve tedavinin başarılı olmsında büyük öneme sahip. Saf olmayan ve işlenmiş argan yağı deriyle veya saçla, içerisinde bulunan kimyasal eklentiler yüzünen yeteri kadar etkileşime geçemiyor ve bundan dolayı da argan yağının etkisini azaltıyor.

İşte Argan Yağı Faydaları

ARGAN YAĞI AKNE VE SİVİLCELER İÇİN YARDIMCI

Argan yağı, kanıtlanmış bir sebum (cilt tarafından üretilen doğal yağ) azaltma etkisine sahiptir. Yağlı bir cilde sahipseniz argan yağı ile zaman zaman cildinize bakım yapmak cilt yağını dengelemeye yardımcı olur. Argan yağı, fazla yağlanma ve bu yağlanmaya bağlı olarak gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan akne, sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda cildinizde hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye de yardımcı olur.

TIRNAK BAKIMI İÇİN ARGAN YAĞI

Argan yağı tırnak bakımı içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tırnak eti problemlerini gidermek için bir kaç damla argan yağını tırnak ve tırnak etlerine masaj yaparak uygulayınız. Tırnak etleri problemlerini gidermek, soyulma ve kavlamalara dur demek için oldukça faydalı olacaktır. Elinize bir eldiven takıp 10 dakika boyu bekletmek argan yağının emilimi için daha iyi olur.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ