SadeKadınlar – Moda

Akne Probleminden Nasıl Kurtulursunuz?

Akne Probleminden Nasıl Kurtulursunuz?

Sivilcelerini ergenlikte kullandığınız yöntemlerle tedavi etmeye çalıştığınız sürece onlardan kurtulamazsınız. 20’lerindeki kadınların yaklaşık yarısı, 30’larındaki kadınların ise yüzde 35’i akne problemi yaşıyor.

15 yaşındaymışsınız gibi bir cilde sahip olma fikri her kadına muhteşem gelebilir. Sıkı, pürüzsüz, parlak, burada aldatıcı olan yetişkin aknesinin lisedekilerden çok farklı olmasıdır. Yetişkinlerde değişken östrojen ve progesteron seviyeleri, beyaz uçlu sivilcelerden veya siyah noktalardan ziyade iltihaplı sivilce ve kistlere sebeb olabiliyor.
Aknelerle savaşmanın en etkili silahlarından biri Benzoil Peroksit (BP). Ama bu, oldukça dikkat etmeniz gereken bir madde. Zira BP’nin kurutucu etkisi, yaş ilerledikçe nem kaybı yaşayan cildinizi tahriş edebiliyor. Doktorunuz receteye yazdığı takdirde, sivilcenin patlak verdiği ilk iki gün çok düşük konsantrosyonlu olanarı kullanabilirsiniz. Üçüncü ve dördüncü gülerde iltihabın kontrol altına alınması için bir kortizon kremi sürmelisiniz.
Yaglara dokunmayın: Defensinler,cildinizdeki doğal yağlarda bulunan antimikrobik pettitlerdir. Yetişkinleri yaptığı en büyük hata antimikrobik pettitleri nötralize eden sabunlar, cadı fındığı veya toniklerler bu yağlatı soyup çıkarmaları. Burada kullanılacak en uygun ürünler Alkolsüz olanlarıdir.
Stresi Azaltın: Yaşamınızdaki stres kaynakları bağışıklık sisteminizi de zayıflatıyor.Bu da vücudun iltihap önleyici kortizon hormonunu salgılamasını engelliyor.
Beslenmenize Dikkat edin: Yetişkin Akneleri çoğunlukla glisemik indeksi fazla olan gıda tüketimi ile ilişkilendiriliyor. Ayrıca, yağsız süt yerine yarım yağlı sütleri tercih etmek, sivilcelere sebeb olan hormonları kontrol aldında tutabilir.
Dogru Tedavi Uygulamalısınız: Yetişkin aknesi olan kadınlar için, anti-testosteron özelliğine sahip spironolakton etken maddesini içeren ilaçları Doktorlar tarafından recete ediliyor. Bu etken madde yağ üretimini azaltıyor. Vücudun diğer bölümlerine de hormonal bir etkide bulunmuyor.
İpucu: Aknelerden kurtuldunuz ama cilt tonunuz normale dönmediyse,Kırmızı kil cilt tonunuzdaki eşitszliği yok edyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ