Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Ağrılı adet sancısı İçin civan perçemi kürünü denediniz mi? Adet sancısı bir çok kadın için çekilmez bir haldedir. Bu ağrılı ve sancılı dönemi daha kolay geçirmek için civan perçemi kürünü deneyebilirsiniz. Adet sancısını ağrılı ve zor geçiren kadınların kolayca uygulayabileceği bir kürdür. Civan perçemi Mükemmel bir kramp çözücüdür.

Özellikle âdet öncesi başlayan veya adetin ilk günlerini sancılı geçiren kadınların imdadına yetişir civan perçemi kürü. Sebebi bilinmeyen adet düzensizlikleri yaşayan kadınların da yardımcısıdır. Âdet öncesi şiddetli ağrı ve sancı çeken genç kızların rahatlıkla uygulayabilecekleri bir kürdür.

Çok sayıda kadın, sancılı geçen adet günlerini doğum kontrol hapı kullanmaya gerek kalmadan, civan perçemi ile sorunlarını çözebilmiştir. Civan perçemi, yüzün üzerinde karmaşık biyolojik aktif madde içerir.

Bunlardan en önemlileri achilleine, apigenin, azulen, camphor, coumarin, inulin, menthol, quercetin, rutin ve salisilik asittir. Achilleine maddesi kanamayı durdurucu özelliğe sahiptir. Azulen ise antibiyotik özellik gösterir.

Sancılı Adet Geçiren Kadınlar İçin Civan Perçemi Kürü

  • Adet döneminin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir.
  • Bir tutam civan perçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır.
  • Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Ilıdıktan veya soğuduktan sonra süzülür.
  • Adet döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir.
  • Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her âdet döneminde birkaç ay uygulanır.

Sancılı Adet Geçiren Kadınlar İçin Civan perçemi Kürü

Miyomu olan kadınlar dikkat!

Bazı kadınlarda miyoma veya miyomun büyüklüğüne bağlı olarak âdet kanamaları daha fazla olabilir. Hatta ara kanamalar da yaşayabilirler. Miyomu olan kadınların civan perçemi kürünü  uygulamamalarını öneririm. Çünkü, civanperçemi miyoma bağlı kanamaları artırır.
Enteresandır ki, achillin ve achilleine maddeleri kanamayı durdurucu özelliği olan etkin maddelerdir. Bu özellikleri saf olarak (ilaç) alındıklarında geçerlidir. Civan perçemi çayının içeriğinde bulunmaları durumunda bu etkilerini gösteremezler.
Şüphesiz ki, bunun en  önemli nedeni civanperçeminin  içeriğinde bulunan diğer etkin maddeler, Achillin ve achilleine maddelerinin kanamayı durdurucu özelliğini ortadan kaldırır.

Dikkat

Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Tüm bu önerilerin bir yardımcı ve destekleyici olduğunu unutmayınız ve hekime gitmeden kendi kendinizi tedaviye kalkışmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ