Açlık Otu İle Zayıflama, Açlık Otu Nedir & Faydaları Nelerdir?

Açlık Otu İle Zayıflama, Açlık Otu Nedir & Faydaları Nelerdir?

Açlık otu Afrika topraklarında yetişen bir bitkidir. Latince adı Folliculj Sennae, Leguminosae’dir. Halk arasında doğal müshil olarak bilinmekte ve erkek sinemaki olarak da adlandırılmaktadır.

Doğal müshil Olarak Bilinen Açlık Otu Nedir?

Açlık otu‘nun doğal müshil olarak kullanılması Eski Mezopotomya kodeksine de dayanmaktadır. 1774 tarihli bazı belgelerde açlık otunun kullanıldığıyla ilgili tesbitler bulunmaktadır. 19. yüzyıl hekimlerinden Dr. Mehmed Nuri açlık otunun doğal müshil olmasına atıfta bulunmuş ve 10-20 gr açlık otunun kahveyle karıştırılıp içilmesi durumunda midedeki sıkıntının geçeceği ve de müshil etkisiyle tuvalete çıkışın gerçekleşeceğini kaydetmiştir. İlk tıbbi kodekslerimizden Düstur al-Edviye’de açlık otu bitkisinin hem meyvası, hem de yaprağının kullanımıyla alakalı bilgiler yer almaktadır.

Açlık Otu Nerede Satılır?

 Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen bir bitkidir. Bazı bölgelerde devegözü veya aşrık otu olarak da satılabileceğini unutmayın.

Açlık otu bugün olduğu gibi eskiden de Mısır Çarşısında doğal müshil olarak satılırdı. Açlık otu eski aktariye defterlerinin baş köşesini işgal ederdi. Örneğin açlık otu hem meyva, hem de yaprak olarak 1774 tarihli bir aktariye defterinde de kayıtlıydı.

Eğer Aktara gitmeye üşeniyorsanız Açlık otunu hepsi burada.com sitesinden 50gr’ı 5,00 TL’ye satın alabilirsiniz.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır? Açlık Otu İle Zayıflayanlar, Bazı Halk Reçeteleri

1- Müshil olarak, mide ağrılarında ve gazlara karşı 50 gr. açlık otu, 10 gr. anason veya rezene tohumu ile birlikte çay gibi demlenir. Bu sıvıdan bir bardak alınır ve şekerle karıştırılarak sabah aç karnına veya akşamları yatmadan önce içilir.

Bu bitkinin zayıflamaya olan etkisi müshil yönüyledir. Ayrıca içilen çayı vücuda tokluk hissi verir.

Açlık Otu İle Zayıflama. Açlık Otu Nasıl KullanılırAçlık Otu Çayı Nasıl Yapılır

Açlık Otu Çayı İçin Gerekli malzemeler

10 -12 adet açlık otu yaprağı

1 cezve klorsuz su

Açlık Otu Çayının Yapılışı:

Açlık otu yaprakları cezvenin içerisine koyarak 5 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra içilir.

Bu bitkiden hazırladığınız çayı 12 saat aralıkla içmeniz önerilir.

Modern Tıptaki Yeri: Açlık otu, bileşiminde antrakinon türevleri taşır ve bu yüzden müshil etkisi yapar. Açlık otunun bu özellikleri modern tıp tarafından da bilinir.

Açlık Otu Kullananlar Kullanıcı Yorumları

  1. Arkadaşlar, benim ablamın komşusu bir bayan var. geçen kış birlikte spor salonuna gitmiştik. bayağı balık etliydi arkadaş. ablam geçen bi görmüş incecik. hiçbir fazlalığı kalmamış. ısrar ettiyse de önce ne yaptığını söylememiş. sonra aktardan açlık otu diye bir ot aldığını, onu düzenli içtiğini, ve böylece tüm fazlalıklarının eridiğini söylemiş.
  2. Merhabalar ☺️ Ben açlık otunu diyetisyene giden bi arkadaşım tavsiyesiyle aldım. Diyetisyen hem kabızlığa iyi geldiğini hem de ödem attırdığını söylemiş. Bi merakla aldım o dönem spora da gidiyordum her gün bi bardak kadar içtim akşam içmeniz tavsiyemdir. Tadı normal çaya çok benziyor sadece kaynarken yaydığı kokudan ben hoşlanmıyorum. Şiddetli karın ağrısıyla ishal olarak tuvalete gittim. Ve bi tatlı canavarı olarak özellikle gece kalkıp yiyen hem de 7 kilo verdim ama hayatımdan tatlıyı çıkaramadım. Açlık otunun tok tutma özelliği de varmış. Ben iki ay sonra dal gibi olduğumda spordan zannederken bi gün açlık otunun faydalarını açıp okudum. Ve tok tutma özelliğinden tutun yapları yakmasına ve yaktığı yağların tekrar oluşmasını engellemesine, kilo kaybına, tansiyonu düzenlemeye hatta kum dökenlere bile iyi geliyormuş. Aktardan 3-5 liralık bi poşet dolusu veriyorlar. Ben her gün içiyordum ilk kez o kadar kilo almıştım ve sporu da aksatmıyordum. Bi ay oldu sporu bırakalı. Tek tavsiyem hareketle birlikte haftada 3-4 kez sıcak şekilde tüketin. Ama her gün içmeyin zira şu an psikolojik midir bilmem eskisi gibi ishal olarak çıkmıyorum. Bir de gaz sancısı yapabiliyor son zamanlarda özellikle. Ben 4 ayı aşkın düzenli şekilde kullandım. Gaz sancıma da meteospamyl bi iki tane ile hemen geçti. Bünyenizi alıştırmayın ama haftada dediğim gibi 3-4 kez tüketin, hareketi ihmal etmeyin; dal gibi olun kızlar. Sağlıklı ve fit günler diliyorum.
  3. Benim kızım da doğumdan sonra aldığı kiloları açlık otu yla verdi.2 ayda 10 kilo verdi.akşam yemekten sonra bir bardak kaynatarak içti.36 beden şu an.

Not: Kullanıcı yorumları Kadınlar Kulübü sitesinden alıntı yapılmıştır.

Açlık Otu İle Zayıflayanlar ve Açlık Otu Kullanım Şekli

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

Açlık otunun sindirim sistemine büyük etkisi olduğundan ötürü bu bitkinin etkin bir yağ yakıcı olduğu da bilinir. Uzmanlar açlıkotu üzerinde yaptıkları çalışmalar sonrasında açlık otunun bir çok faydasına ulaşmış ve hatta tansiyon dengeleyici özelliğinin olduğunu da keşfetmişlerdir. Ayrıca açlık otunun sindirim sistemini aktif etmesinden dolayı böbrek kumu dökmeye yardımcı olduğu da biliniyor. Açlık otunun zarardan çok yararı bulunmaktadır. İlgili otu kullanan kişilerin en çok zarar olarak gördükleri şeyler arasında ishal olmak yer alıyor. Bazı kişiler sıklıkla tuvalete çıktığından dolayı anüs bölgesinde yaraların meydana geldiğini hattı bazı kişiler basur olduklarını dahi söylemektedirler. Basura meyilli birisiyseniz bu otu fazla kullanmamanızda fayda var. Her bitkide olduğu gibi açlık otunu kullanırken de uzmanların tavsiyelerine mutlaka uymanızı tavsiye ederiz.

• Açlık otunun verdiği tokluk hissi nedeniyle kilo vermenize yardımcı olan oldukça faydalı bir bitkidir.
• Açlık otu şayet kabızlık sorunu yaşıyorsanız bu sorunu atlatmak için kullanacağınız en önemli yardımcı takviyelerden biridir. Bağırsakların boşalımında adeta bir lağman etkisi de görmemize neden olan açlıkotu aynı zamanda toksinlerden kurtulmak içinde ayrıca önem arz etmektedir.
•Açlık otu bitkisinin, yağ yakımına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda yağ oluşumunu engelleyici yönde etkilerinin de olduğu bilinmektedir.
• Gaz sancılarından şikayet ediyorsanız açlık otu bu sorununuz içinde inanılmaz bir bitkidir. Ayrıca açlık otunun bağırsak parazitlerini engelleyici özelliğinin de olduğunu belirtmekte fayda var.
• Tansiyonu dengeleyici özelliği olan açlık otunun, yüksek tansiyon problemi olan kişilere önerilmektedir. Tansiyon sorununuz varsa ve modern tıp dünyasındaki ürünlerden şifa bulamadıysanız alternatif tıp dünyasının gözde ürünlerinden olan açlık otu ile sorunlarınızı sonlandırabilmeniz mümkün olabilir.
• En ağrılı hastalıkların başında şüphesiz böbrek kumu ve taş dökmek yer almaktadır. Birçok kişi böbrek kumunu kısa süre içerisinde dökmediğinden dolayı şiddetli ağrılar yaşamak zorunda kalabilir. Böbrek taşı, kumu düşürme sancısının büyüklüğü halk arasında doğum sancısıyla eş değer görülmektedir. Açlık otunun sayesinde böbrek kumlarınızı daha kısa süre içerisinde dökebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Not: Her bitkide olduğu gibi açlık otunu da kullanırken mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ