Adım Adım 15 Dakikada Günlük Makyaj

Adım Adım 15 Dakikada Günlük Makyaj

Makyaj yaparken zorlanıyormusunuz? Günlük yaşantımızda çoğumuzun isteği kısa zaman zarfında en iyi bir şekilde günlük makyaj yapmak, bunun için saatlerimizi harcamamıza gerek yok. Birkaç noktaya dikkat ederek hızlı bir şekilde günlük ve hoş bir makyaj yapmamız mümkün.

İşte 15 Dakikada Hafif Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Herşey den Önce Cilt Bakımı

Her ne kadar acil bir durumlarda acele etmek zorunda kalsak bile, muhakkak makyajdan önce makyaj altı kremimizi sürüp cildimizi güzelce nemlendirmeyi unutmamalıyız. Unutmayın, makyajınıza ne kadar özeniyorsanız cildinize de o kadar önem göstermeniz gerekiyor.

Cildinizi kuru ve yağlı bir şekilde bırakmamalı ve makyajınızı gün sonunda temizledikten sonra da hemen yüzünüzü nemlendirici kreminizle kremlemelisiniz.

Bb krem, cc krem veya fondöten

Cildinize günlük makyaj yaparken çok fazla fondöten sürmeniz tavsiye edilmemekle birlikte, cilt tipinize göre bb veya cc krem tercih ederek yüzünüzde daha kolay bir canlılık ve pürüzsüzlük yaratabileceğinizi söyleyebiliriz.

Böylece yüzünüzde fondöten gibi ağır bir makyaj malzemesi değil, daha hafif ve cildi besleyen bir malzeme kullanmış olursunuz. Tabii ki bu fondöteni, cc veya bb kremi cilt tipinize uygun şekilde almanız gerekiyor.

15 Dakikada Günlük Makyaj Nasıl Yapılır Hafif Makyaj Teknikleri

Göz altı morlukları ve göz makyajı

Her Kadının korkulu rüyası olan göz altı morluklarını, günlük makyajınızda kapatmanız en iyisi olacaktır. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizde etkili olur. Günlük makyajda göz makyajını çok abartmadan, daha pastel renkler kullanarak mevsimlere göre renk seçimleri değişiklik göstermelidir, gözlerinizi daha alımlı ve çekici hale getirebilirsiniz.

Daha sonra isteğe bağlı bir kalem veya eyeliner çekebilirsiniz. Ardından kirpiklerinizi kıvırıp bir rimel yardımıyla belirginleştirebilirsiniz. Göz makyajınızda yapmanız gereken son işlem ise beyaz kalem ile kaşlarınızı belirtmek olmalıdır.

Allık, aydınlatıcı ve ruj

Günlük hayatta hızlı bir makyaj yapıldığında yüzü çok fazla bronzlaştırmaya gerek yoktur, bu yüzden elmacık kemiklerinize uygulayacağınız allık ve aydınlatıcı size gün içinde yeterli olacaktır.

Göz makyajınıza uygun bir rujla -çok koyu bir göz makyajı ise daha mat ve şeftali tonları, eğer daha açık bir göz makyajı ise koyu tonlar tercih edilebilir- makyajınızı bitirebilirsiniz.

15 Dakikada Günlük Makyaj Nasıl Yapılır Hafif Makyaj Teknikleri

Bütün bu işlemleri sadece 15 dakikadan daha kısa bir zaman zarfında yapabilir ve günlük hayatınıza mükemmel bir makyaj ile hazır olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ