Saç Rengini Açan Yöntemler


 

Saç renginizi açmak istiyor ancak kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız, evde basitçe saç renginizi açabileceğiniz doğal teknikleri denemenizi öneriyoruz. Hiçbir zararı olmayan bitkilerle hazırlayabileceğiniz bu kürlerle saç renginizi açarken, bunun yanı sıra saçlarınızı da besleyeceksiniz.

Doğal Saç Açıcı 1:

Bal saç rengini açan ve saçları besleyen en etkili tekniklerden biridir. Uygulaması son derece basit olan bu teknikde tek yapmanız gereken, saç kreminizin içine çeyrek fincan bal katıp, iyice karıştırmanız. Yatmadan önce saçlarınızı yıkadıktan sonra yaptığınız karışımı saçlarınıza sürün ve bir bone sayesinde saçlarınızı kapatın. Sabaha kadar beklettikten sonra, saçlarınzı yıkayın.

Doğal Saç Açıcı 2:

1 bardak suya, çeyrek bardaktan biraz daha az limon suyu katın ve homojen olana dek karıştırın. Karışımı bir sprey şişesine doldurun ve karışımı saçlarınıza püskürtün. Özellikle dışarı çıkmadan önce saçlarınıza sürmelisiniz, güneş ışığı ile beraber saç renginiz açılacaktır.

Doğal Saç Açıcı 3:

En etkili ve en çok başvurulan tekniklerden biri ise papatya kürüdür. Sıcak suya bir miktar papatya koyun ve demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonra papatça çayını saçlarınıza sürün, aşağı yukarı 45 dakika bekledikten sonra, ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git