Oje Sürme Teknikleri Nelerdir?


Oje Sürme Teknikleri Nelerdir?
18 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 230 kez okundu.

Ojelerden vazgeçemiyor ama bir türlü istediğiniz gibi oje süremiyorsanız, size vereceğimiz öneriler çok işinize yarayacak. 

İlk olarak tırnaklarınızın yüzeyini, tırnak fırçası yardımıyla düzenli olarak temizleyerek, aseton ve yağdan arınmış olmasına dikkat edin.

Oje sürme den önce tırnaklarınızı istediğiniz boyutta kesin ve törpüleyin. Dilerseniz etlerinizi de alarak ellerinizi oje sürme ye hazır hale getirin.

Oje sürme nin en önemli püf noktalarından biri, Ojeden önce tırnağınıza koruyucu sürmek. Koruyucu oje, renkli ojelerin tırnağınıza verdiğiniz zararı minimuma indirerek tırnak sararmalarının önüne geçer. Koruyucu kuruduktan sonra, tırnağınızın dibine ojenizle bir nokta koyun ve yavaşça dikey hareketlerle uç tarafa doğru sürün.

Hemen ardından sağ ve sol tarafları da doldurun. İkinci katı sürmek için ise mutlaka ilk katın kurumasını bekleyin.

Eğer yan taraflara taşırıyorsanız, tırnaklarınızın çevresini oje sürerken bantlayabilirsiniz ya da taşırdığınız yerleri asetonlu kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Son olarak kurutucu sürün. Kullandığınız ürün spreyse 30 cm. uzaklıktan sıkmaya özen gösterin.

TIRNAĞIN BİÇİMİNE GÖRE OJE SÜRME ve RENGİNİN SEÇİMİ

Oje rengine karar verirken tırnak yapısına da dikkat etmek gerekir çünkü seçtiğiniz ojenin rengi tırnak biçiminize uygun olmayabilir. Örneğin bordo, siyah, kırmızı gibi renkleri tercih edecekseniz tırnaklarınız kısa ve küt olmalıdır aksi halde ellerinizde basit bir görünüm ortaya çıkabilir. Renkli ojeleri kullanmayı seviyorsanız tırnaklarınız yine kısa olmalıdır. Tırnaklarınıza french uygulaması yapacaksanız, tırnağınızın ucuna süreceğiniz beyaz ojeyi çok kalın tutmamalısınız aksi halde yapay bir görünüm ortaya çıkabilir. Parıltılı ojelerden birini tercih edecekseniz tırnaklarınız orta boy olmalı, uçlarını ise yuvarlak törpülemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Sayfa başına git