Maskara Kullanımı İle İlgili Tüyolar


 

Bir kadının sahip olduğu güzellik malzemelerinin en özel olanı hiç kuşkusuz maskaradır. Saniyeler içinde daha derin, daha anlamlı, daha çekici bakışlara kavuşuruz. Ancak maskara kullamanın da bazı kuralları vardır. Bazı püf noktalarına dikkat etmek, hangi fırça ne işe fayda bilmek gerekir. İşte maskara hakkında bilmeniz gerekli olanlar…

En önemli püf nokta doğru fırça seçimidir. Yoğun fırça hacim verir, kıvrık fırça isminden de anlaşılabildiği gibi kirpikleri kıvırır, plastik tarak biçiminde olanlar ise kirpikleri tel tel ayırır.
Maskaranızın bünyesindeki maddeleri göz önünde bulundurmanız şart. UV bloke ediciler, kaolin, vitaminler ve keratin içeren ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.
Suya dayanıklı maskarayı çok bol sürmekten kaçınmalısınız ve temizlerken kesinlikle suya dayanıklı göz makyajı için üretilmiş temizleyicilerden kullanmalısınız.
Maskarayı sürdüğünüzde kirpikleriniz birbirine yapışıyorsa, maskarayı uygulamadan önce fırçayı peçeteyle temizlemelisiniz.
Maskaranızın daha basit sürülmesi için, avuç içinizde sallayarak ısıtmanız gerekiyor.
Daha etkili gözler ve daha uzun kirpikler için maskarayı iki kez sürmek en uygundir. İlk katı sürün ve birkaç saniye kurumasını bekledikten sonra ikinci katı uygulayın.
Maskarayı banyoda veya doğrudan ısıya maruz kalacak yerlerde saklamaktan kaçınmalısınız. Maskaranızı saklama koşullarına dikkat etmeli, oda sıcaklığında saklamalısınız.
Maskaranızı sürmeden önce fırçayı tüpün içine birkaç defa peş peşe daldırıp çıkarmaktan kaçınmalısınız. Bu maskaraya hava ve bakteri girmesine neden olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git