Kapatıcı seçimi


Kapatıcı seçimi
23 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 330 kez okundu.

Kapatıcılar dudak çizgisini tekrar biçimlendirebilir,burun deliklerinin çevresindeki kızarıklığı giderir,göz kapaklarına uygulandığında farın daha kalıcı olmasını sağlar.

Kapatıcıyı bir lekenin, benin ya da büyük bir sivilcenin üzerine uygulamamak gerekir. Bu yapıldığı taktirde uygulama yapılan bölgeye daha çok dikkat çeker. Bunun yerine biraz pudra kullanarak bölgedeki renk farkını alabiliriz.
Yağ bazlı kapatıcılar ince çizgileri parlatarak daha çok belirginleştirirler. Yağ bazlı kapatıcılardan uzak durmakta yarar var.
Kalem biçiminde olan kapatıcılar daha hassas bir uygulamaya imkân sağlarlar. Bunları tercih etmekte yarar vardır. Aksi halde kapatıcıyı bir temizleme çubuğunun ucuyla da ufak bölgelere uygulayabilirsiniz. Yüzümüzde herhangi bir yere ihtiyaçtan fazla kapatıcı sürmek de ilgiyi o bölgeye daha fazla çekecektir.
En makul kullanım kapatıcıyı ilk önce noktalar halide uygulama yapacağınız bölgeye sürmek sonrasında parmak uçlarımızla narince masaj yapar gibi kapatıcıyı dağıtmaktır.

Renk Seçimi
Cilt renginizden biraz daha koyu bir ton seçmeniz en uygun olandır.
Kapatıcının rengi fondöten seçiminizden bir ton daha açık olması gereklidir.
Eğer kapatıcıyı gözaltı morlukları için kullanacaksanız içinde altın parıltıları olanları tercih edebilirsiniz.
Eğer sivilcelerinizi kapamak için kullanacaksanız içinde sarı tonları olanları tercih edebilirsiniz. İçinde pembe tonları olan kapatıcılar sadece sivilcelerinizi daha fazla belirginleştirmeye neden olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git