Kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıkların sebebi


Kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıkların sebebi
1 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.

Makyajınızı yapıp sokağa çıktıktan saatler sonra makyajınız akıp gitmiş, silinmiş gibi görünebilir. Ancak kalıntıları cilt yüzeyinde kaldığından, gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı silmeniz ve cildinizi temizlemeniz gerekir.

Makyajı temizlemek gözeneklerin temizlenmesini ve cildinizin hava almasına yardımcı olur. Makyajınızı temizlemeden yattığınızda ise, gözenekleriniz tıkanır. Bu da, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebeb olur. Ayrıca makyajınızı temizlemeden yatmanın uzun vadedeki en önemli zararlarından biri, erken yaşlanma belirtileridir. Makyajını temizlemeyi alışkanlık haline getirmeyen kadınlarda, ince çizgiler ve kırışıklıklar daha erken yaşta görülür.

Bu nedenle, gece ne kadar yorgun olursanız olun, ne kadar geç gelirseniz gelin, yatmadan önce cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Makyaj yapmamış olsanız bile, gün boyu gözenekleriniz kir ile dolacağından, gece yatmadan önce cildinizi temizlemenizde fayda var. Makyaj temizliği gece yarısı gözünüze zor ve meşakkatli bir iş gibi gelsede, makyaj temizleme mendillerinden faydalanabilirsiniz. Bu mendiller, cildinizin makyajdan arınmasına ve gözeneklerin hava almasına olanak sağlayacaktır. Makyaj temizliğinden sonra, cildinizi tonik ile sıkılaştırır ve sonrasında da nemlendirici uygularsanız, cilt sorunları ve yaşlanma belirtileri sizden çok uzak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Sayfa başına git