Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?


Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?
23 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.

Göz altı morluklarını gidermek için alternatif olarak uygulanabilecek birçok doğal ve bitkisel çözüm mevcuttur. Ancak bunun öncesinde düzenli beslenmeye dikkat etmek, uyku düzenini güvenliğini sağlamak, kahve, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak alınabilecek ilk önlemler arasında bulunmaktadır.

Günümüz yaşam koşulları göz önüne alındığında aşırı tuz tüketimi, gerilim, yorgunluk ve uykusuzluk, göz altı morluklarının oluşmasında en büyük faktör nedenlerdir. Her ne kadar çeşitli krem,kapatıcı ve aynısı birçok kozmetik kimyasal ürün kullanarak oluşan göz altı morlukları kapatılmaya çalışılsa da aslında uzun vadede çeşitli cilt sorunlarına da bu şekilde davetiye çıkarıldığının farkında değilizdir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir

Gözaltı morlukları nasıl geçer diye soranlar bildiğimiz sallama poşet çayları kullandıktan sonra atmamalı ve gözaltı morluklarınızın iyileşmesinde kullanmalısınız. Sallama poşet çayları ya da normal çayları kullandıktan sonra soğumaya bırakarak 10 – 15 dakika kadar makul bir biçimde göz altınızda beklettiğinizde doğal bitkisel bir tedavi yapmış olursunuz.

Bayanların dikkat etmesi gereken konuların başında ise göz bölgesine aşırı makyaj yapmaktan kaçınmalarıdır. Zira makyaj malzemeleri içerisinde bulunan kimyasallar cildi tahriş ederek göz altı morluklarının oluşmasına davetiye çıkarmaktadır.

Sık sık göz altı morlukları oluşan kişilere bol meyve ve sebze tüketmeleri tavsiyelmektedir. Özellikle meyve ve sebzeler içinde C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmede önemli rol oynamaktadır.

Gözaltı morluğuna karşı iyi gelen önemli ve kolay çözümlerden patates ve salatalıkta morlukların giderilmesinde etkilidir. Çiğ patates ve salatalığı dilimleyerek göz kapaklarınıza koyup aşağı yukarı 15 dakika kadar bekleyerek göz altı morluklardan çabucak kurtulabilirsiniz.

Son olarak göz altı morluklarından kurtulmak için gözlerinize soğuk su veya buz torbası ile kompres uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem gözlerinizi rahatlatmış hem de gözaltı morluklarından kurtulmuş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Sayfa başına git