En Pratik Makyaj Tüyoları


En Pratik Makyaj Tüyoları
18 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 357 kez okundu.
  • Eğer çenenizin fazla çıkık olduğunu düşünüyorsanız, çene ve boyun bölgenize, yüzünüze uyguladığınız fondötenin 2 ton koyusunu uygulayın. Gözlerinize ise daha yoğun bir göz makyajı yaparak gözlerinizi ön plana çıkartın.
  • Burnundan şikayetçi olanların ise yapacağı ilk şey gözlerini ön plana çıkarmaları ve açık tonlarda ruj kullanmalarıdır. Ayrıca allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayarak elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirin. Fakat allık sürerken şakaklarınıza doğru uzatmayın, bu yüzünüzün daha uzun, burnunuzun daha sivri görünmesine neden olur.
  • Yorgunluktan veya uykusuzluktan cansız duran gözler için farınızı ışıltılı tonlardan seçmeniz gerekiyor. Daha sonra göz kapağınıza eyeliner çekin ve rimelinizi bolca sürün. Gözünüzün içine kalem çekmekten kaçınmalısınız.
  • Yüzünüzün yuvarlaksa ve daha ince gözükmesini istiyorsanız, allığınızı şakaklarınıza doğru sürün. Allık rengini bronz olanlardan seçmeniz gerekiyor. Anında yüzünüz olduğundan daha ince gözükecektir.
  • Dolgun dudaklara sahip olmak istemeyen yoktur herhalde? Bunun için yapacağınız şey çok kolay… Açık tonda bir dudak kalemi ile dudağınızın hemen dışından bir çerçeve çizin ve dudağınızıda aynı ton kalemle boyayın. Daha sonra rujunuzu ve parlatıcınızı sürün.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git