Cildi Güzelleştiren Ve Canlandıran yiyecekler


Cildi Güzelleştiren Ve Canlandıran yiyecekler
21 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 417 kez okundu.

PAPAYA

Hemen hemen her güzellik kreminde bulunan papayanın cilde çok yararı var. Fakat papaya yenildiğinde de içeriğindeki c vitamini, A vitamini cildi besliyor. Ayrıca papayadaki enzimler ciltte enflamasyon yani iltihap sebebiyle oluşan kırmızılığı da gideriyor.

Badem sütü ve papaya ile hazırladığınız karışımı tüketebilirsiniz.


HİNDİSTAN CEVİZİ KEFİRİ

Bağırsak florasını düzenleyen meşhur Türk içeceği kefir bu kez hindistan cevizinde. Faydalı bakterilerle fermente edilmiş hindistan cevizi kefiri cilde hindistan cevizinin kendisinden çok daha yararlı. İçinde 15 milyon ünite probiyotik olan hindistan cevizi kefirindeki probiyotik sayısı yoğurttakinden daha çok.

Sabah aç karnına hindistan cevizi kefiri tüketin böylelikle bütün gün probiyotikler bağırsak floranızda yaşayacak.


ÇÖREK OTU

Şimdi sıra bizim Türk annelerinin en sevdiği şeylerden birinde: Çörek otu. Fazedelimki akşamdan kalmasınız ve çok alkol aldınız. O zaman cildinizdeki yorgunluğu almak için çörek otu yardımınıza koşuyor. İçinde oleik asit, amino asit, potasyum, lif ve yağlar bulunan çörek otu cildin ihtiyacı olan çoğu şeyi sağlıyor.

Çörek otunu illaki yalnızca poğaça ve kurabiyelerde kullanmak zorunda değilsiniz. Yeşil salatalarınıza da ilave ederek tüketebilirsiniz.

 


PANCAR

Pancarlar donuk ciltleri lenf bezlerini harekete geçiriyor ve hücrelerdeki toksinlerden arındırıyor. Ayrıca pancarın hücrelere oksijen taşıma yeteneği de yüzde 400 ve bu nedenden dolayı da cilde daha parlaklık katıyor.


LİMON

Limon suyu, yağlı ciltleri kötü gösteren, yağda çözünen toksinleri vücuttan defediyor ve parlaklık kazandırıyor. Ayrıca limon kalbe de yararı bulunan flavanoidler içeriyor ve bunun yanı sıra ağız içindeki bakterileri de öldürüyor,bir nebze ağız kokununun giderilmesine yardımcı oluyor.

Her sabah sıcak suyun içine biraz limon sıkın ve için bu sizin bağırsaklarınıza da iyi gelecek. Özellikle de kabızlık problemi çekenler için.


KIRMIZI LAHANA

Kırmızı lahanada yaban mersininde de bulunan antosiyaninler bulunuyor. Kırışıklıklara engel olan bu maddeler kırmızı lahanada fazlası ile bulunuyor. Ayrıca iyi bir de C vitamini kaynağıdır.


KABAK ÇEKİRDEĞİ

Eğer kabak çekirdeğini oldukça az tüketiyorsanız cildiniz çok şey kaçırıyor demektir. Çünkü içinde çinko, cildin en sevdiği vitamin olan E vitamini, omega 3 yağları ve sülfür bulunuyor. Bu bileşenlerin cilde ne yararı var derseniz hem nemlendiriyor hem canlandırıyor. Ek olarak cildi yenileme özelliğine de sahip.


DOMATES SUYU

Güneşin zararlı ışınları UVA ve UVB’nin etkilerine karşı koruyan likopen domatesin kendisinde ve suyunda bulunuyor. Domates de ilaveten cildi canlandıran besinlerden.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Sayfa başına git