Cildi Güzelleştirecek Püf Noktaları!


Cildi Güzelleştirecek  Püf Noktaları!
2 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.
  1. Bol su içmelisiniz. Bol su içmenin, cildi içten nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde yarar var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.
  2. Nemlendirici krem kullanın. Özellikle kuruyan, pullanan ve yaşlanan cildi bu etkilerden korur. Özellikle      gözaltlarına ve bütün cilde uygulanabilen türleri vardır. Doğal nemlendirici içerenler (bilhassa zeytinyağı) kullanılmalıdır.
  3. Koruyucular yaz-kış kullanılmalı. Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucuları yalnızca yazın değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyasal filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat etmek gerekir.
  4. Beslenme biçimi önemli. Sebze, meyve gibi vitamin bakımından zengin yiyecek tüketilmeli. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi de alınabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.
  5. Yağlı ciltler sıklıkla temizlenmeli. Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı cilt sık sık yıkanmalıdır. Sabun şart değil ama kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir.
  6. Sigaradan kesinlikle uzak durulmalıdır. Çay ve kahve az tüketilmelidir.
  7. Spor ve egzersiz oldukça önemli. Ancak cilt sağlığı için spor ve egzersizin kapalı spor salonları yerine açık havada yapılması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git