Banyodan Sonra Cilt Bakımı


Banyodan Sonra Cilt Bakımı
17 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 315 kez okundu.

Banyo sırasında ılık veya sıcak su ile temizlenen cilt, daha yumUşak ve daha bakıma müsait bir duruma gelir. Bu nedenle cilt bakımlarından en etkili sonuçları almak için banyo sırasında ve banyo sonrasında programlar yapılabilir. Bu programlar ile cildinizin rutin bakımlarını yerine getirebilir, her zaman bakımlı ve hoş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Banyo esnasında cildinizin bakımı için gözenek açıcı programlar yapmalısınız. Bu programlar sıcağın ve suyun etkisi ile gevşeyen gözeneklerinizin tamamıyla açılması ve banyo sonrasındaki programlar için hazırlanması için gerekmektedir. Banyo sırasında cildinizin hoşluğu ve temizliği için peeling programları yapabilirsiniz. Yüz kesesi ile yüzünüze hafifçe masaj yapmak bu aşamada en etkili peeling tekniklerindendir. Peeling sonrasında özel yüz yıkama jeli ile yüzünüzü yıkayıp tam temizlenme sağlayabilirsiniz.

Banyo sonrasında cildinizin bakımı için uygulama yapmak dilerseniz işe ilk olarak banyo esnasında ister istemez kurumuş olan cildinizi nemlendirerek başlamalısınız. Bunun için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Bunun dışında cilt tipinize makul vücut kremleri veya vücut sütleri ile masaj yaparak cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Banyo sırasında ve sonrasında yapılan cilt bakımı, en verimli sonuçların elde edildiği cilt bakımlarıdır. Bu nedenle banyo sırasında ve sonrasında cilt bakımınızı ihmal etmemeli, kesinlikle rahatlatıcı, temizleyip toplatıcı bakımlar uygulamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git